The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Павел Нусс об отставки Виталия Яремы

13 октября 2014, 11:49
40
Версия для печати Отправить
Нусс

Политический аналитик Павел Нусс считает, что отставка генпрокурора Виталия Яремы возможна , ведь общественность возмущена отсутствием конструктивной деятельности ведомства Яремы

Інформація про можливу відставку Генпрокурора Віталія Яреми присутня в колі силових структур, натомість підтвердити чи спростувати цю інформацію можуть тільки в офісі Президента, адже в будь-якому випадку це питання стоїть на контролі Президента Порошенка, яке буде прийняте рішення щодо відставки генпрокурора – ми дізнаємось безпосередньо від глави держави, і на мій погляд це станеться в найближчий тиждень.

Але. В мене є підстави вважати, що відставка можлива, адже громадськість обурена відсутністю конструктивної діяльності відомства Яреми, неодноразово лунали відкриті звернення до Петра Порошенка з вимогою звільнити чиновника. Безумовно, прийняте відповідне, але актуальне рішення для Президента – не просто, адже кандидатура пана Яреми була запропонована в рамках альянсу демократичних сил союзниками Президента, О. Турчиновим та А. Яценюком, і йти на деструктивні відносини для Президента немає сенсу, адже він дійсно прагне об’єднати український політикум.

Читайте: Итоговый обзор боевых действий в зоне АТО

Натомість, існує друга сторона медалі. Народ, виборець, громадськість перекладає політичну відповідальність за дії ГПУ безпосередньо на Президента, і саме з цієї причини Петро Олексійович може прийняти рішення про скору відставку Віталія Яреми з посади Генерального прокурора України. Тому відпустка Яреми безпосередньо пов’язана з цією можливістю, і таким чином він намагається пролонгувати свої повноваження під час виборів.

Варто зазначити, що і відставка голови ДОДА Тарути для мене була очікувана. Тарута був призначений не Порошенко, але його лобіювала Ю.Тимошенко, так само як і за її квотою місце губернатора Дніпропетровщини посів олігарх І.Коломойський в березні місяці. Особисто Тарута, на моє переконання, не був ефективним регіональним менеджером, намагався зіграти свою, окрему партію, тому і поплатився посадою. Про його відставку мені стало відомо ще на минулому тижні з власних джерел офісу Президента. Натомість інтрига тривала до останнього. Такий самий сценарій можливий і з Яремою. Але гарантувати кадрові зміни в ГПУ – можу. Навколо цього питання тривають консультації.

Читайте: Военная агрессия боевиков сконцентрировалась в двух районах

Відомство негативно впливає авторитет країни та на нову владу, і Президент це розуміє. Але як показала практика, і сам Порошенко не повторює помилок попереднього режиму, і намагається дистанціювати свої повноваження від впливу на ГПУ. Це демократичний підхід.

13 октября 2014, 11:49
40
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2912:3412:0111:4310:469:599:268:4323:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2912:3411:4310:469:59
Все новости »

Другие рубрики