The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Из жизни украинских спецслужб в оккупированном Луганске

10 октября 2014, 12:59
42
Версия для печати Отправить
Луганск

Співробітники СБУ Луганської області ще два місяці лишались у ворожому тилу, працюючи під самим носом у сепаратистів.

Про цей період своєї роботи, подальшу евакуацію та роботу на «великій землі» у бесіді з INSIDER розповів один зі співробітників спецслужби.

Коли відбулось захоплення обласного управління, виходили хто як. Хтось примудрився, дуже сильно ризикуючи, винести цілком таємні документи на собі, хтось прихопив спорядження.

Вище обласне керівництво ще під час штурму будівлі було зайняте своєю втечею та пакуванням, тож організовувались по відділах.

Из жизни украинских спецслужб в оккупированном Луганске, фото - Общество. «The Kiev Times»

Наш чудовий гуртожиток зі спортзалом, їдальнею та новими меблями ми втратили, його заселили бойовиками. Пішло все, взагалі все.

Наступного ранку після подій з облуправлінням у Луганську були Парубій та Наливайченко. До них поїхав наш генерал Олександр Петрулевич з заступниками.

Голова управління написав Наливайченку рапорт про те, як він героїчно оборонявся, відстрілюючись у падінні через себе і на льоту вихоплюючи з сейфу секретні документи.

Зрештою, на особовий склад керівники понаписували, що ми там усі зрадники, завербовані Росією ще 2010 року, і все управління – агенти Кремля.

Якщо ж зі співробітників когось і можна було вважати завербованим тою стороною – то це хіба людей, завербованих Партією регіонів. Ті, хто був у хороших стосунках з ними.

Наша «Альфа», я так розумію, просто розбіглась. Втім, залишились, не втекли, люди, від яких я такого не очікував. От, прикладом, усі ЗМІ кричали про «луганську Альфу, яка розстріляла Майдан». І тим не менш, залишився їх командир, заступник та старший офіцер.

Читайте: Боевики в открытую истребляют военных

Решта ж, коли приїхав Наливайченко – хто захворів, хто відмовився приймати участь у штурмі, а дехто – навіть у охоронних заходах голови СБУ.

Там уже такі розмови пішли у деяких, що навіть на питання «Якому народу служиш?», відповідали «поки що народу України». На мій погляд, це від особистісною слабкості. Не для співробітника спецслужб така нестійка позиція.

Потім ще довгий час працівники, які лишились вірні Україні, знаходились у місті. Конспіративно зустрічались. Управління немає, а працювати треба.

У захопленому місті ми працювали ще два місяці. 17 червня після наказу про евакуацію вірні Україні співробітники почали прибувати на нову базу на території, що контролюється українськими військами.

Я також знаю, що такого наказу щодо співробітників по Донецькій області досі не було.

У Луганську за ці два місяці захоплювали інші будівлі.

У нашому управлінні після взяття зброярні сепаратисти побігли до серверної, де вся інформація зберігається.

В Росії їм підказали, що треба в першу чергу захоплювати зброярню, потім серверну, потім відкривати сейфи, шукати особові справи, кримінальні справи, на кого що велось.

Ми знали, що якщо захоплені особисті справи, то значить, нас будуть шукати. В особовій справі на співробітника є все. В тому числі абсолютно безцінна річ – психологічна характеристика. В Росію нам усім тепер краще не виїжджати.

Читайте: Оправданий для России не существует

Після захоплення управління ми ввімкнули принцип підводного човна із закритими відсіками – розбились по відділам, і зв’язок підтримували тільки з начальником своєї групи.

Якщо навіть когось захоплять, то під тортурами він зможе видати тільки обмежену групу людей, а не всіх.

Більшість співробітників, тим не менш, «відморозилась» від роботи в українській СБУ. Хтось написав заяву на звільнення, хтось захворів, дехто просто не виходив на зв’язок.

Петрулевич іще два тижні «керував» управлінням, але ми його не бачили. Після цього його зняли і він з полегшенням відбув до Донецька. Варто згадати, що при штурмі управи він чомусь забажав, аби всі найважливіші справи спакували в мішок і повантажили у його машину.

Щодо переходу на сторону противнику – я точно знаю про одного «альфівця», що він перейшов на службу в ЛНР, але я не знаю характер роботи, який він виконує – чи це ведення бойових дій, чи це просто охорона когось з їх ватажків.

Він час від часу пише смс на кшталт «ви всі ідіоти, вас всіх зіллють, а ми займемо Київ».

Из жизни украинских спецслужб в оккупированном Луганске, фото - Общество. «The Kiev Times»

Про решту особового складу, які залишились у Луганську, достовірної інформації у мене немає. Однак відомо, що «ЛНР» допомагають люди з числа колишніх співробітників.

Спочатку, думаю, про нас дійсно вважали, що 100% наших перейшло на той бік. А потім, певно, вирішили – скільки вийде, стільки вийде. Погодились на евакуації щось близько половини.

Тим часом у місті відбувалось постановочне захоплення обласного телебачення. Просто ж так не можна почати вести про-сепаратистське мовлення, бо тоді на Мірошника відкриють справу. Тому потрібно зробити вигляд, що захопили. От його «захопили» швиденько і продовжили роботу в звичному для себе антиукраїнському ключі.

Також захопили міліцію, ОДА, компанію Ландика тощо.

Мене в обличчя ніхто не знав з того боку, тож я міг працювати. Навіть просив у них якесь відео. Косив під «сепара», мовляв, «Русь свята православна», все таке. Ходив документувати захоплення інших будівель.

При мені з ОДА витурили Нацгвардію Вінницьку, їм, як і нам, теж команди на утримання від керівництва так і не надійшло.

У обласному управлінні один з підрозділів почав було відстрілюватись, так головний міліціонер Гуславський наказав припинити стрілянину, його начебто змусили підписати відмову від посади і «призначили» народного начальника міліції — Анатолія Науменка.

Для розуміння – він очолював службу безпеки у «Смарт-Холдингу» Новинського. Казав потім «зрозумійте правильно, мені сказали, що треба». Я так розумію, що Новинський сказав йому, мовляв, «давай».

Из жизни украинских спецслужб в оккупированном Луганске, фото - Общество. «The Kiev Times»

Казав він це громадянам, які прийшли знайомитись з новим начальником «народної» міліції. «У мене зарплата 10 штук баксів, у мене вже придбані були квитки в Італію на відпочинок з родиною, і тут мені бос дзвонить».

Він прізвище не називав, але було зрозуміло, хто у нього бос. «Тобі потрібно швиденько очолити управління, давай». І він очолив. І досі офіційно очолює МВС Луганщини, евакуйоване на українські території, і там керує міліцією.

Його офіційно призначив заступник Авакова Євдокимов, як я розумію, це було зроблено для того, аби заспокоїти ситуацію. Ситуація не заспокоїлась, керує він досі.

Одного разу, коли ми ще лишались у Луганську, мій співробітник поїхав виявляти канали поставки зброї. Таксисти його здали міліції, а ті – сепаратистам. Останні його допитували. Міліція так вчинила, тому що вважають, що їх у Києві палили, принижували, і тому ми хочемо тут свою владу, а не київську. Таксисти, ж як відомо – міліцейська агентура здебільшого, а відтак перейшли у розпорядження сепаратистів. Співробітника потім випустили, але зі зламаною щелепою.

Визволяти його поїхало ще троє людей, і теж потрапили в полон. Станом на зараз усіх виміняли. Вони побиті, але нічого не зламано.

З нашим підрозділом же переважно все було добре. З місць реєстрації поз’їжджали хіба.

Читайте: Путин правит в Европе

До евакуації я жив у Луганську, на квартирі у свого агента. Мені пощастило — там мене ніхто би не додумався шукати.

Один раз ледь не попався після того як фотографував військкомат. Однак після розпитування дядька, який ув’язався за мною, сказав, що я звісно «за владу народу», а сам ходу-ходу.

Фотографував я військкомат, оскільки тоді ми ще думали, що будуть штурми захоплених сепаратистами будівель, будемо їх відбивати.

В евакуації ми проходимо необхідні заходи безпеки. Нас опитують, серед нас є агентура внутрішньої безпеки, прослуховують телефони. Це правильно.

Внутрішня безпека вже вирахувала кількох, скажімо так, ненадійних осіб, їх відсунули від справ, тривають перевірки. Постійно допити, пишемо рапорти, поліграф.

Окрім того, ми проходимо перевірку дією. Хто не хоче працювати проти сепаратистів – з ними теж усе ясно.

Наша робота зараз полягає у виявленні та документуванні тих, хто організував референдум 11 травня, документування тих, хто брав участь у бойових діях з боку сепаратистів. Формуємо бази даних, виявляємо диверсійно-терористичні груп і боремось з ними.

Приклад одної з невдалих операцій сепаратистської групи – «підрив» мосту через річку Євсуг.

У хлопців закоритив детонатор раніше часу. Міст цілий, мінувальник — ні. Розкидало на 45 метрів. Однак, встановили особу – терористом виявився співробітник Старобільського відділку міліції…

Знайшли його групу, один загинув під час затримання. Так і працюємо.

Вважаю, головне в боротьбі з тероризмом – ліквідувати ватажків терористів.

Из жизни украинских спецслужб в оккупированном Луганске, фото - Общество. «The Kiev Times»

Ще у Сєвєродонецьку є кілька груп. Хлопці дзвонили, що приїжджав губернатор в частину, там була стрільба, військові ліквідували снайпера, який намагався убити губернатора, я так розумію.

Щодо забезпечення в евакуації – живемо на зарплату. На неї ж знімаємо житло. Нам не виплачують ніяких додаткових коштів на житло чи «підйомні» через те, що наші речі лишились на окупованій території.

Однак існують доплати за особливо успішну роботу. Також нам виплачують 900 грн відпускних на місяць.

Допомагають нам волонтери. Ніякого департаменту, який займається облаштуванням евакуйованих співробітників, у нас немає. Ти ж співробітник спецслужб, маєш терпіти усе.

Думаю, коли все закінчиться, багато кого звільнять. Але поки ми потрібні і у нас в управлінні купа вакантних місць – приходь і працюй.

Сказати, що в евакуації якось змінився стиль роботи, не можу. Хоча ми кажемо керівництву, що взагалі-то йде війна, і потрібно трохи по-іншому вже працювати.

До речі, у мене новий начальний, дуже хороша людина.

А замість Петрулевича призначили Михайла Грека, першого заступника начальника Львівського обласного управління, і я зрозумів, що все в «конторі» лишиться як і раніше. Під час Майдану Грек наказав своїм підлеглим залишити управління СБУ, аби «не провокувати людей». І не тому, що був прихильником Майдану, а тому, що не хотів нічого вирішувати, брати на себе будь-яку відповідальність.

Але, зрештою, йому теж нелегко – довірили керувати підрозділом «зрадників», так би мовити. Як у другу світову – хто побував у полоні – ті зрадники автоматично, ми все розуміємо.

Що важко: там, на Сході, ми – вороги, бо перейшли на бік «Київської хунти». Тут – «зрадники».

Щодня ми пишемо шифровки нагору про все, що відбувається у Луганську та області. Від нас центр отримує усю інформацію, яку запитує. Досьє на лідерів сепаратистського руху, місцезнаходження заручників.

Читайте: Страшные цифры от ОБСЕ

Однак спеціально для нас за семінарами про місцевий політичний «бомонд» чи обстановку ніхто не приїжджав.

Я песимістично налаштований щодо керівництва АТО. Керівники, які ставлять нові батальйони на вже пристріляні позиції, де були знищені попередні…

Чи ці домовленості про «коридор», хоча вже були приклади того, чим закінчуються домовленості з сепаратистами.

Або це робиться від тугодумства військового керівництва, або вони мають за це гроші, або завербовані на нематеріальній основі ГРУ, ФСБ чи СЗР.

Або в них тісні політичні зв’язки, як у родини Литвинів. Коли розстрілювали Луганський прикордонний загін, Литвин так і не надіслав допомоги хоча б якоїсь – обороняйтесь як хочете. Хоча у прикордонній службі є мобільний загін, який на гвинтокрилах повинен вилетіти.

Якщо людина довго керує, значить, вважають, що так треба, — ось так про Литвина думали.

…У нас на керівних посадах люди досі бояться приймати рішення, потрібно усім це подолати якнайшвидше.

10 октября 2014, 12:59
42
Версия для печати Отправить
 • Rsasha108 .

  в ссбу работники только и делали что комерсов на деньги да наркотой банчили)))

 • WM

  Про доносы сейчас посмотрел по первому каналу. Практикуются на занятых украми территориях.

 • Молоток

  Видно источником Ольги Худецкой (автора этой «повести») была сама она, потому что ничего оригинального от вымышленного сотрудника СБУ здесь нет, кроме перечисления известных персонажей.

 • Ночной охотник

  МВФ подсчитал: по итогам 2014 г.внешние долги Окраины составят 102 % ВВП. С перемогой вас, паны!!!

  • Игорь Владимирович

   Кацап, иди опохмелись, видать не просох ты ещё после днюхи своего х…йла !

   • Валерий

    Какол! Серни шмурдяка, чтобы забыть,что твой президент — ПАРАША!)))

   • Олег

    Хто не пiдор -той москаль!

   • фактики

    прочитай-посмотри выступление Лагарп-Украине требуется около 30млрд против запланированных 17

    • Олег

     Мыздобулам ,бесполезно чё-нибудь объяснять.

    • Танки Мира

     Лагард еще не в курсах, что содержать это недоразумение, какими то жалкими 30 лярдами не получиться.

     • фактики

      видите ли,она ну очень сомневается,что они вообще найдутся -недостающие 13,20,100 ….

    • Александр Дагский

     Россия за 23 года заплатила за «братство» с Незалежной почти 250 млрд и закончилось всё это дело антироссийскими майданными скачками, а они в Европе думают обойтись какими-то жалкими тридцатью, про семнадцать — это, вообще. курам на смех…

   • Танки Мира

    ну у нас то хоть х-..ло, еще какое х..ло. А у вас полная ж..па. Еще какая полная ж..па.

    • Alexandr

     ..полненькая такая, с щёчками:))

   • Валерий

    МВФ прогнозирует рост внешней задолженности Украины по итогам 2014 года.
    Ключевой кредитор Украины Международный валютный фонд прогнозирует рост внешнего долга Украины по итогам 2014 года до 102,2% ВВП. Об этом сообщает УНИАН со ссылкой на специальный отчет МВФ по странам Восточной, Центральной и Юго-Восточной Европы.

   • Я родился в СССР

    То, что у Путина днюха была весь мир знает, даже такое свидомое гуано как ты, а вот когда тебе вашего шоколадного облизывать, думаю вряд ли вспомнишь…

   • Алекс

    Привет ЕвроУкроп!
    Куда нынче интегрируешься? Или в кого, или в тебя?

    • Москаль

     Исключительно в него»))))

 • фактики

  Штирлиц ,от стыда за бесцельно прожитые годы, саморазоблачился
  прицепил на китель бейджик-я-русский шпион

  инсайдер давно пора переименовать в антиинсайдер

  • Валерий

   Он носил в петлице георгиевскую ленточку))

   • фактики

    это всегда

 • виталий громов

  Во дворе под стодолой хозяин разложил оружие. Протирает, смазывает, любуется…
  Вокруг вертится малолетний сынок.
  Глаза разбегаются, слюнки текут, руки чешутся…
  Наконец не выдерживает:
  — Батьку, а дай-но з кулемета пострiляти!
  — А чого ж? Пострiляй-но…
  Сынок давит на гашетку, поначалу просто тащась от звука, затем оказывается на мушке стодола, забор, жбанки на заборе… наконец, находятся живые мишени — куры. Куры с истеричным кудахтаньем разбегаются, да не тут-то было! Пули все равно бегают быстрее. Через несколько секунд над двором висит облако порохового дыма, двор забрызган кровью и усыпан пухом и перьями. Последним был сбит старый толстый петух при попытке перелететь через крышу хаты.
  — А шо, татку, файно? — гордо спрашивает сынок.
  — Та файно, синку.
  — А можна ще гранату кинути?
  — Та кИдай, синку.
  Сынок выбирает самую большую и забрасывает прямо в деревянный туалет. Через пару секунд гремит взрыв, туалет подлетает метров на пятнадцать, где-то там начинается период его полураспада, и во дворе приземляются сначала доски, щепки, клочки горящей газеты, затем женские тапочки и тлеющие обрывки женской одежды и белья. Дым развеялся, и запахло чем-то родным и характерным для родного края. Какой-то странный налет покрыл землю, куриные тушки, хату, стодолу, забор, жбанки на заборе, разложенное оружие…
  — А шо, татку, файно? — уже не очень уверенно спрашивает сынок, сплевывая и отряхивая с головы какашки.
  — Та ж файно, синку — тоже сплевывая и отряхиваясь — а то б дiсталося нам вiд мамцi за кури…

 • Кто по мове ботает ? В двух словах если можно ,пожалуйста . Чего там шпиён нашпиёнил . А то переводчик переводит ,хрен поймёшь .

  • фактики

   недоучка хохлоШтирлиц в партизанском отряде

   • Всех разоблачил ?

    • фактики

     нее
     он «воюет»
     потом разоблачать начнет,сейчас берет всех на «карандаш»-основная задача вычислить всех сепаратистов,для последующей «работы»

     • Тогда я за укропов спокоен — перемога блин .

  • жизнь-наше все

   Много если все переводить. Короче,начальство сбу сбежало,он героически прихватывал документы,потом ховался по разным квартирам. Свидомые его друзья организовались в группы и стали партизанить везде где могли. Отчеты слали вышестоящим,но тем пох. Все работники власти не хотят проблем поэтому работают с сепаратистами и на них. Везде делается вид,что здания и телекомпании захватываются,но это постановочные картинки. Каждый день партизаны сбу пишут шифровки про обстановку,но воз и ныне там. Литвин-козел. Руководство ато дебилы. Партизаны настроены пессимистично. Но на боевом посту;-)

   • Спасибо !

    • жизнь-наше все

     Нема за що. Даже скучаю иногда по мове. Наталку с женей бондаренко с удовольствием читаю.

 • Максим

  А когда Луганск оккупировали? Разве урокаратели захватили город?

  • жизнь-наше все

   Оне тама партизанят. Это шпиен пишет.

 • Karman Razmyrov

  10.10.2014 — 15:40
  На Украине подорожают социально значимые продукты
  Правительство Украины собирается отказаться от государственного регулирования цен на социально значимые продукты — муку, хлеб, мясо, макароны, крупу, сахар, молочные продукты, масло, яйца

  • Александр Вольф

   ….по материалам киевской вечерней газеты…в районе Оболонь….нашли ящик резиновых и пластиковых …членов ! нашедшие в раздумьях — то ли передать женам нацгвардейцев ,воюющих с ополченцами….то ли самим гвардейцам — ляшковцам….!!!….видите как просто свидомых поставить в тупик !!!

 • Всеслав

  Ну а республики всегда молчат о своей разведке, но часто , очень часто знают куда пойдут или пошли укропы….

 • Виталий

  Твір на тему: «Як Я провів літо».

 • Сергей

  Все, меня порвало!!!))))

  «Глава управления написал Наливайченко рапорт о том, как он героически оборонялся, отстреливаясь в падении через себя и на лету выхватывая из сейфа секретные документы.»
  АААААААА!!!! НЕ ХОЧУ КОММЕНТИРОВАТЬ!!! СИЛ НЕТ!!!)))))))))

  • вит

   Голливуд нервно курит в сторонке.

   • Сергей

    Болливуд спешно пишет сценарий…

  • Павел

   Прочитал пару строк статьи — бросил. Прочитал Ваш коммент — вернулся. Прочитал. Ох…уел. Какие кадры в СБУ. Бонд — никто!

 • Москаль

  Н-да. » Штирлиц шел по Блюмменштрассе. На подоконнике явочной квртиры стояло 48 утюгов. Явка провалена — понял Штирлиц»

  • Сергей

   «Профессор Плейшнер третий раз прыгал со второго этажа, а яд все не действовал…»

«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2912:3411:4310:469:378:4323:4622:3721:3620:4118:5616:2314:2912:3411:4310:469:378:4323:46
Все новости »

Другие рубрики