The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Опасная игра Тимошенко, Медведчука и Суркова

5 сентября 2014, 21:46
65
Версия для печати Отправить
Нусс

Сценарій ініціативи партії «Батьківщина» щодо проведення референдуму про вступ України в НАТО написаний в Росії у відділі «стратегічних рішень», який очолює помічник президента РФ Владислав Сурков, пише політичний аналітик Павло Нусс.

Мені стало відомо, що «сценарій ініціативи про референдум» редагується Віктором Медведчуком, який виступає посередником між Ю.Тимошенко та Сурковим. Цей сценарій передбачає проведення референдуму, який за своєю суттю стане провокуючим чинником в питанні євроатлантичної інтеграції, фактично унеможливлюючи цей напрямок України в найближчі роки.

Цей сценарій є небезпечним, адже його метою є поглиблення внутрішньої кризи та інтеграція ідеї сепаратизму в більш-менш стабільні регіони.

Читайте: Донбассу — статус оккупированной территории

« І останні соціологічні дослідження демонструють позиції Східного та Південного регіонів по відношенню до євроатлантичного курсу країни за позначкою «незадовільно», тобто, населення в цьому напрямку має побоювання щодо НАТО. Причина цьому також є – довгострокова пропагандистська кампанія Кремля проти НАТО за часів проросійських режимів. Уельський саміт НАТО 4-5 вересня продемонстрував безпрецедентну зацікавленість Альянсу щодо поглиблення співпраці між Блоком та Україною, а увага ключових учасників була прикута до Порошенка та консультацій з ним. Це говорить лише про те, що нам варто продовжувати в цьому напрямку, і згодом питання щодо вступу не буде викликати протиріч і в середині країни. Але варто зазначити, що прихильників Альянсу в Україні стає більше із за агресії Росії.

Повертаючись до «небезпечної гри, яку почали Тимошенко, Сурков та Медведчук — сценарій.

Читайте: ЕС профинансирует строительство «украинской стены»?

Тимошенко оголошує референдум про вступ України в НАТО, який мобілізує проросійський електорат в Східних та Південних регіонах, які у свою чергу оголошують ультиматум центральній владі про наступне: Україна відмовляється від євроатлантичної інтеграції та повертається до позаблокового статусу в обмін на визнання результатів парламентських виборів цими регіонами, в іншому випадку, вони на за допомогою Кремля проводять сепаратистські заходи, для відокремлення від України Харкова, та інших областей. Відповідно, це поглиблення кризи та пролонгація бойових дій на Сході. Такий сценарій дозволяє Путіну утримати політичний вплив на частину України.

Нагадаю, на початку вересня 2013 року я дав коментар УНН, в якому застерігав про призначення Суркова радником президента РФ. «Призначення Владислава Суркова куратором російсько-українських відносин я розглядаю як посилення впливу Володимира Путіна на АР Крим. У Суркова хороший досвід роботи в області комунікації російських ЗМІ й розвитку партійної структури. Тому українській владі слід обережно ставитися до призначення Суркова, й посилити політичну та ідеологічну роботи в українському Криму. За словами експерта, Сурков вважається одним з головних ідеологів партії Єдина Росія. Це говорить про те, що характер сепаратистських настроїв і русифікацію країн СНД деякий час контролював Сурков, перебуваючи на різних посадах, в тому числі й радником глави адміністрації Путіна», — писав я у 2013 році 15 вересня.

5 сентября 2014, 21:46
65
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4622:4721:4620:4118:5616:3216:2314:2913:3312:4712:03
Все новости »

Другие рубрики