The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Сумбурні нотатки ведучого «Громадського TV» від 22 травня

23 мая 2014, 10:00
31
Версия для печати Отправить
Даниил Яневский

Данило Яневський — доктор історичних наук, професор кафедри журналістики Українського католицького університету, автор серії історичних розвідок під загальною назвою «Проект Україна». Один із засновників та ведучий «Громадського TV» поділився з The Kiev Times своїми спостереженнями, що виникають у студії під час вечірніх розмов з гостями.

Жахливий ефір: найважче в цій роботі — читати імена загиблих. За кожним — мати, батько, дружина, сестра, дитина, друзі, родина…. Як це не цинічно звучить, але їхні смерті торують нам дорогу у майбутнє… Чи стане сил, вміння, натхнення, відповідальності врешті-решт скористатися наданою цими смертями можливістю?

Ясно відчув вчора: іншого варіанту просто немає. Відчуття це дооформили гості вечірньої студії: генеральний директор рекламної групи МЕХ, експерт з проблем енергетики, американський українець (23 роки працює в Києві, реалізував програму технічної допомоги на десятки мільйонів доларів), фантастичні  IT-шники (віком молодші за мого меншого сина), фея в образі керівника проекту «Перекладацька сотня» (керує декількома десятками волонтерів, які годинами перекладають російською наші ефіри: виявляється нас уважно слухають громадяни країни-окупанта, ми для них таке собі «Радіо Свобода» / «Голос Америки» / ВВС часів СРСР, ну і нарешті, чарівний Каха Бендукідзе.

Читайте: Грецию обнадежили

Говорив з ними, а всі почуття — там, у полі під Волновахою. Ті, кого будуть відспівувати цими днями, смертями своїми заплатили за моє право та можливість і надалі бути вільною людиною. А воля, як на мене, це можливість чинити (або не чинити) щось згідно із власним сумлінням. Згідно зі своїм сумлінням розповіли мені про те, чому вони роблять те, що роблять, відрізаючи на ці волонтерські речі великі шматки свого життя. Відповіді, як кажуть, «під копірку»: ми громадяни, маємо відповідальність; влада мало на що здатна, згнила на корню, нас не чує і не хоче; якщо ми не зробимо — ніхто не зробить; треба прийти на вибори і проголосувати: вибір 25 травня може стати вибором наступного покоління; обрати треба того, «хто ненавидить минуле» (© Каха Бендукідзе); обирати будемо не кращого з кращих, а того, від кого найменше буде шкоди (© невідомий українець); над будь-ким з обраних буде висіти «велика дубина» Майдану (© Т. Рузвельт, дослівно: «Speak softly and carry a big stick; you will go far»), і її ні за яких умов не можна випускати з рук…

Серед інших констатацій:

Читайте: США решили не дразнить Россию

— вся пред’явлена нам політична реклама – АЦКІЙ ВІДСТІЙ, який демонструє тотальну порожнечу в головах і душах претендентів;

— їх піарники думали тільки про освоєння передвиборчих бюджетів, на кандидатів та їх політсили їм начхати;

— смертей буде більше;

— обраний президентом буде 100000500% визнаний світом (крім країн-ізгоїв);

— він має очолити процес формування «нульової толерації» до корупції (від першого дня каденції), безпощадної ампутації всього, що згнило (на це за думкою Бендукідзе треба три, максимум чотири місяці), рішучої хірургії того, що ще можна врятувати (до шести місяців); ініціювати відкриття шлюзів, які приведуть в політику інституціонально нові сили (негайно),

Читайте: Россия теряет рынки

— які остаточно поховають тих, хто довів країну до існуючого стану,

— що в свою чергу уможливить розбудову принципово іншої держави, яка матиме єдину функцію — берегти, захищати, розвивати права кожного з нас.

Далі — робота на покоління вперед, все ще тільки починається. І це тішить, бо маємо унікальну місію — «жити всередині підручника історії» (© Д. Харитонов), а це не кожному випадає за життя.

Читайте: Тарута обвинил батальон Коломойского

Нам наразі випало створити «Громадське TV». І ми всі його створили: хтось цілодобовою роботою в студії, хтось своєю гривнею, хтось переглядом в соціальних мережах, хтось дзвінком до студії. Мені радісно від усвідомлення того, що hromadske.tv — це всі ми, «українці різних національностей та віросповідань» (© невідомий українець). І надалі житимемо тим, що такою буде і наша улюблена Вітчизна, за яку віддали, віддають і віддадуть наші герої життя — Вічна їм Пам’ять!

Слава Україні!

23 мая 2014, 10:00
31
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4621:4620:4116:3216:2314:2913:3312:4712:0311:4310:46
Все новости »

Другие рубрики