The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Сумбурні нотатки ведучого «Громадського TV» — 2

21 мая 2014, 11:42
46
Версия для печати Отправить
Даниил Яневский

Данило Яневський — доктор історичних наук, професор кафедри журналістики Українського католицького університету, автор серії історичних розвідок під загальною назвою «Проект Україна». Один із засновників та ведучий «Громадського TV» поділився з The Kiev Times своїми спостереженнями, що виникають у студії під час вечірніх розмов з гостями.

Міністр, знаний історик, політичний аналітик-публіцист, фізик-ядерщик, юрист, телепродюсер, пара громадських активістів — цілком адекватні представники своїх соціальних груп демонстрували в ефірі стриманий, навіть дуже стриманий оптимізм. І обережність…

Читайте: Дмитрий Киселев бросил Крым

Намагався відчути їх ставлення до трьох актуальних, як на мій погляд, питань того дня. Перше — ініціатива Турчинова щодо заборони КПУ. Друге — пропозиція глави підкомітету з ядерної зброї палати представників США, республіканця Майка Роджерса «домогтися від української сторони призупинити співпрацю з Росією з питань обслуговування балістичних ракет». Третє — за кого голосувати 25 травня: адже кожному з нас важливо прокинутися вранці 26-го з почуттям того, що ми зробили правильний вибір. Висновки гостей такі:

— КПУ є організацією антидержавницькою по своїй суті, антиукраїнською (в політичному, а не етнічному сенсі). Керівництво її — аморальна бізнес-група. Судити її треба відкритим судом, але не допустити перетворення процесу розслідування її злочинів на чергову політичну кампанію. Депутати від КПУ є легітимними обранцями, мають «досидіти» у Верховній Раді до наступних виборів.Ніяких шансів на створення модерної лівої політичної сили наразі в Україні не існує — ця електоральна ніша не сформована, але об’єктивно затребувана часом.

Читайте: Царева сделали бездомным

— Заява конгресмена Роджерса вказує на те, що за 23 останніх роки Росія так і не спромоглася унезалежнитися від української оборонки, що це відкриває перед нами широкі, навіть дуже широкі політичні можливості.

— Відновлення ядерного потенціалу України технічно, політично, організаційно неможливо: немає фахівців, грошей, не буде розуміння західних партнерів абощо, та і взагалі немає сенсу, оскільки РФ має в кишені 50 000 ядерних зарядів.

— Протиставити цьому можна і потрібно лише модернізовану сучасну державу, принципово відмінні в сенсі якості Збройні Сили, спецслужби, правоохоронні (а не ті, що порушують право) органи, відкриту, якісну, справедливу судову систему і так далі, і тому подібне, — одним словом, все те, що пропонує громадянський сектор незалежно від географічного місця внесення пропозиції.

Читайте: Славянск на дуэли с масонами

— Саме на це і треба спрямувати інтелектуальні, організаційні, фінансові ресурси та можливості.

— 25 травня ми будемо вибирати не кращого з кращих, а найменш шкідливого з поміж інших.

— Керуватися в день виборів треба не особистими смаками, а мотивом державницьким: обрати треба того, кого прийме Захід і (бажано, але неважливо) Великий Пу.

— Над будь-яким обранцем віднині і назавжди буде нависати, якщо можна так сказати, умовна «шабля» Майдану.

— Обрати бажано/треба в одному турі: не дати Пу додаткового шансу.

— Після 25-го — негайне переобрання Верховної Ради: довіра їй мінімальна.

Читайте: Тест на профпригодность президента

Ледь не забув: обговорення з блискучим знавцем світового футболу, продюсером Дмитром Харитоновим українського футболу як фактора політичної консолідації молодої частини нашого народу — це окрема тема. Переповісти Дмитра неможливо, а подивитися… То окреме задоволення, на жаль рідкісне для національного телеефіру. Ну а порівняти наших ультрас з російськими (останнє треба подивитися окремо на YouTube за запитом «Пушкино»)… 100 000 500 разів права Анастасія Дмитрук: «Никогда мы не будем братьями».

Простіть мені за увагу.
Слава Україні!

21 мая 2014, 11:42
46
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4621:4620:4116:3216:2314:2913:3312:4712:0311:4310:46
Все новости »

Другие рубрики