The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Бригинец: Участие «Правого сектора» в АТО — миф

19 августа 2014, 7:28
34
Версия для печати Отправить
Правый сектор

На днях вокруг политической силы «Правый сектор» закрутилась целая вереница событий. Сначала руководство партии во главе с Дмитрием Ярошем поставили власти ультиматум — о том, что воюющие на востоке батальоны могут повернуть оружие против Киева, мотивируя тем, что в украинской власти много антиукраинских сил.

Затем на ультиматум своеобразно отреагировал глава МВД Арсен Аваков. А завершилась скандальная ситуация тем, что лидер «Правого сектора» отозвал свое заявление, якобы осознав, что реализовать его сейчас проблематично.

Тем не менее, осадок от ситуации остался. Вдобавок происходящие события обросли различными версиями, одна из главных которая свелась к мысли, что это мог быть якобы «предупреждающий сигнал» от губернатора Днепропетровской области Игоря Коломойского, который якобы финансирует то ли «Правый сектор», то ли его военные формирования.

На эту тему корреспондент The Kiev Times говорит с представителем власти, народным депутатом Украины (фракция «Батькивщина») Александром Бригинцом.

— Насколько тема — поворачивать войска с зоны АТО на Киев — оправдана?

— Треба сказати, що сам факт — відкликання ультиматуму — говорить про те, що у людини все-таки вистачило мудрості. Адже ситуації, коли у нас є один ворог, а хтось намагається відшукати ворога всередині країни і ставить ультиматуми — дуже небезпечні для країни.

Спішно говорити про якісь загрози від батальйонів чи військових груп для країни, яка воює проти такої армії як російська.

Читайте: Запад придумал, как победить Путина

Жодних ультиматумів бути не може до власної країни. Щодо вирішення проблеми, то ми знаємо, що ті підрозділи, які воюють на війні, повинні бути офіційними державними підрозділами. Те, що у нас є військові підрозділи, які не є офіційними — вкрай негативно.

Те, що підрозділи сформовані з представників «Правого сектору», отримають офіційний статус, як на мене, правильно. Адже не можна вести війну, коли військові частини не підпорядковані одному головному командуванню, не керується одним штабом, кожен підрозділ намагається робити те, що вважає правильним. Так війну ніхто не виграє.

На жаль, у нас є група людей, яка ніколи не будучи на війні, і не керуючи жодним серйозним боєм, думають, що вони в цьому розбираються. Треба довіритися керівництву і розуміти, що один солдат чи командир невеликого підрозділу — це не головнокомандуючий.

— В ультиматуме «Правого сектора» говорится о том, что сегодня в МВД есть антиукраинские силы. Можно ли так говорить — в этом ведомстве есть такое явление?

— Багато років українська влада, зокрема, і зусиллями Януковича, виховувала антиукраїнські сили (сам президент України Янукович був носієм антиукраїнської сили). Ми знаємо, що такі сили були і в українській армії, і в СБУ. І те, що зараз відбувається — це оновлення і очищення цих підрозділів.

Зрозуміло, що цей процес не може відбуватися миттєво. Можливо, Аваков (министр внутренних дел — Авт.) міг би швидше почистити ряди, можливо, не міг. Але якщо міліція ще донедавна сприймалася як антиукраїнська сила, то зараз по тому, що відбувається в зоні АТО (де я зараз перебуваю), по діях міліції і Національної гвардії, я можу сказати одне — якщо і є в МВД антиукраїнські сили, то точно не в зоні Антитерористичної операції.

— Аваков назвал военные формирования «Правого сектора» мифом. Насколько такие высказывания оправданы?

— Ви слідкуєте за повідомленнями РНБО, АТО і Генштабу? Ви чули повідомлення про те, що військові підрозділи «Правого сектору» щось завоювали чи взяли якийсь населений пункт? Я такого не чув. Чув лише, що розстріляли автобус із «Правого сектором». Але розстріл автобуса це одне, а брати участь у реальних бойових діях, виконувати бойові завдання — зовсім інше. Ви самі можете зібрати будь-який підрозділ, але якщо він не діє в контексті загальної війни, то в чому тоді суть такого підрозділу?

Іде війна, на якій треба виконувати бойові завдання. А є підрозділ, який не виконує їх. Це реальний підрозділ чи це міф? Можливо, він існує, можливо, він потужний, але він не співіснує з іншими військовими частинами, з армією, Національною гвардією. Ось у чому проблема. І якраз такі підрозділи, які думають, що можуть воювати самі по собі, без координування центрального штабу і потрапляють у різні халепи.

Читайте: Киев испугался правды

Не можна виконувати бойову операцію без узгодження з центром і іншими військовими частинами. Більше того, можна зробити своїми діями багато шкоди. Нагадаю історичний приклад: Конотопська битва (ХVII век — Авт.), коли українська армія (гетмана Ивана Выговского — Авт.) і кримськотатарська розбили московське військо, а в цей момент отаман Іван Сірко напав на Кримське ханство. Після цього кримськотатарська армія перестає бути союзницею з козацькою армією і та, у підсумку, відмовляється від походу на Москву. Сірко став героєм, він вдало скористався моментом — пішов у Крим, коли там де було армії, але у підсумку Україна програла війну.

Лише узгоджені дії, коли всі працюють як одна команда, приносять користь. Якщо ж хтось намагається діяти як герой, але його дії йдуть урозріз з діями штабу, то таке геройство непотрібне.

— В контексте скандала в информационном пространстве всплыла фамилия бизнесмена и губернатора Днепропетровской области Игоря Коломойского. Может, кому то выгодно стравливать между собой различных представителей власти?

— Я думаю, що, на жаль, немає в Україні жодної політичної партії, яка б утримувалася винятково за внески її членів. У кожної партії є або багаті люди, які фінансують цю партію, або люди, які стоять за цією партією. Якщо є молода партія, у якої є зброя, автобуси, техніка, то всі розуміють, що, напевно, є якась відома (або невідома), але багата людина, яка цю партію фінансує.

Читайте: ДНР благодарит Украину

Я не стверджую, хто за якою партією стоїть, але допускаю, що якісь меценати стоять і за «Правим сектором». Це може бути або Коломойський, або хтось інший. Але, попри те, що зараз починаються парламентські вибори, попри те, що на цій темі багато хто хоче попіаритися, не треба приносити в жертву цілу країну. Треба закусити губу і тихо, мирно сідати і вирішувати ті інші проблеми. Домовлятися, а не влаштовувати шоу на радість нашим ворогам.

19 августа 2014, 7:28
34
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4621:4620:4116:3216:2314:2913:3312:4712:0311:4310:46
Все новости »

Другие рубрики