The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Выборы не узаконят переворот, — Колесниченко

3 мая 2014, 23:21
109
Версия для печати Отправить
Колесниченко

С теперь уже бывшим народным депутатом, Вадимом Колесниченко, мы пообщались на злободневные темы в жизни Украины. С корреспондентом The Kiev Times Вадим Васильевич вел беседу на чистом украинском языке, намного лучше многих тех, кто рвет на себе рубашку и называет себя «щирим українцем».

Как складывается сейчас ваша судьба?

— Я продовжую розвивати свій спортивний проект під назвою «Олімпійський Севастополь», який зараз перейменований на «Спортивний Севастополь», тому що права слово «Олімпійський» в Росії захищені державою. Я керую чотирма севастопольськими федераціями різних видів спорту.

Тиждень тому нашу федерацію хокею прийняли до російської федерації хокею. Ми вже домовилися і отримали підтримку в тому, що наша дитяча команда виступатиме упродовж чотирьох місяців на трьох зборах, за кошти держави. Також федерацію плавання Севастополя приймають до федерації Росії. Нам дали квоту: без відбіркових змагань у фінальних змаганнях по чотири місця і ще два місця на естафети. Безумовно, ми таку кількість учасників не зможемо виставити, але приємно, що є таке ставлення до нас.

Читайте: Не умирайте бессмысленно, — Леонид Агутин

У нас є перспективи щодо створення у місті професіонального хокейного клубу, уже тривають щодо цього переговори зі спонсорами. Вони навіть мають плани побудувати у Севастополі хокейний палац, який буде відповідати континентальним вимогам, більше ніж на 3000 місць.

У мене наразі багато проблем і справ. При цьому я вхожу до комітету по створенню літнього табору. Це має бути табір у Севастополі — «Таврида». Тому роботи у мене вистачає.

— Ощущается ли разница между отношением к спорту в Украине и в России?

— Мені складно сказати, оскільки ми тільки-но починаємо. Але представники Міністерства спорту Росії вже були тут неодноразово, так само як і представники провідних федерацій. Вони вже побували на наших об’єктах, зустрічалися зі спортивною громадськістю, надали поки що політичну підтримку щодо включення в програму захисту наших об’єктів. Безкоштовне надання можливостей бути на тренувальних зборах та надання одній із наших федерацій без відбіркових змагань побувати відразу у фінальних змаганнях — це, як на мене, свідчення шанобливого ставлення до спорту в країні і до нас у спорті. До того ж, є указ президента про програму ГПО (готовий до праці і оборони). Це, як на мене, також є свідченням того, що держава піклується про здоров’я громадян Російської Федерації. Поки що, принаймні по перших кроках, я бачу з боку Росії більшу увагу до спорту, аніж в Україні. Як буде в подальшому, зокрема, з фінансуванням, побачимо далі.

Что сейчас происходит в Украине?

— Можу сказати лише, що мені дуже сумно. Україна перестала бути суб’єктом міжнародного права, а як була, так і залишається об’єктом. На жаль, жоден з проектів, які готує і реалізовує політична еліта, не направлений на те, щоб Україна була багатою і квітучою країною.

Читайте: Одесса объединила США и Германию

Те, що відбулося в цьому році, мало статися в 2015 році. Але політичні еліти чи то свідомо, чи несвідомо, але підштовхували країну до розбрату і громадянської війни. І наразі ми бачимо, що вони з цим дуже успішно справляються. Хоча дурнуватих речей стало трохи поменше.

Про Фаріон та «Свободу» можу промовчати. Думаю, суспільство вже збагнуло, ким вони насправді є. Але ми тут усі дуже добре відчуваємо, як Тимошенко хоче будь-що зірвати ці вибори. І вона зробить усе, щоб вибори були зірвані. Навіть, якщо для цього потрібно буде організувати широку громадянську війну.

— То есть, вы все же соглашаетесь с тем, что стране нужны выборы?

— Я тому і склав свій мандат, що вважаю, що Верховна Рада вчинила державний злочин — державний переворот і незаконне відсторонення президента від влади і захоплення цієї влади. Спаплюжені міжнародні угоди щодо перемир’я. Авантюризм і небажання виконувати закони, а також хуторянське мислення у тих, хто, як вважає, є очільниками української держави. Хоча насправді очільниками не являються, оскільки цю державу нищать і заганяють у прірву.

Выборы дадут Украине законную власть?

— Ні! Влада не буде законною, тому що зараз люди на вулицях зі зброєю. Державні телеканали перетворилися на машину для промивання мізків. Будь-яка нормальна людина розуміє — в теперішній країні чесних виборів бути не може. Все це — дешева вистава. Чи будуть вибори, чи ні, легітимності державній зраді вони не нададуть.

Я підтримую кроки Олега Царьова і Наталі Королевської, які зняли свої кандидатури з президентських перегонів. Я вважаю, що усі порядні люди повинні знятися з цієї, так званою, виборчої кампанії. Навіть на євроМайдані було визнано: якщо вибори пройдуть по всій країні, то вони будуть легітимні. Як вони зараз можуть бути легітимні, якщо фактично почалася громадянська війна? Коли пан Порошенко розповідає, що ті, хто розмовляє російською — це вороги і їх потрібно знищувати, то, я думаю, всі чудово розуміють, ким цей пан насправді є.

— Протестующих в Донбассе называют террористами и сепаратистами. Кем видите их вы?

— Людьми, які хочуть жити у своїй країні, і щоб їм ніхто не заважав спокійно жити. Вони хочуть, щоб справдилося те, що декларувалося останній рік: єдиним джерелом влади є народ. А не продажні політики, які захопили владу у Києві. І якщо вони розбурхують смерч, то цей смерч їх і знищить.

Читайте: За милицию Одессы заступились

— Сегодня протестные волнения в Донбассе финансируются (или курируются) из России?

— Я в такому випадку кажу: дайте підтвердження. Якщо слухати українські ЗМІ, то вже захоплено близько сотні російських шпигунів із ФСБ і ГРУ. Але жодного прізвища і жодної людини нам не показали. Хіба не дивно — шпигунів захоплюють десятками, а жодного доказу немає. І не тільки для українського суспільства, але й світового. На базарі, на заборі написано: «Мер помер», але мера ще немає. Послухати українську пресу — СБУ захопила близько сотні шпигунів ФСБ. Покажіть їх!

— Столь скептично нужно относиться и к заявлениям СБУ об Арбузове и Клименко?

— Ви мене розсмішили. Чим би дитя не бавилося, аби не плакало. Маячня повна, хоча і це дитячий лопіт у порівнянні з тим, що розповідають очільники країни. А СБУ — це продажна контора, яка як була зібранням зрадників і корупціонерів, так і залишилася.

Вы считаетесь сейчас украинцем или россиянином?

— У відповідності до закону, жителі Криму з 16 березня вважаються громадянами Росії. Але я ще паспорт РФ не отримав.

— А в душе?

— Я відчуваю себе громадянином СРСР. Багато людей зрозуміло — чому і хто руйнував і ту державу, і нищить зараз Україну. Це не слов’янський проект.

3 мая 2014, 23:21
109
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4621:4620:4116:3216:2314:2913:3312:4712:0311:4310:46
Все новости »

Другие рубрики