The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Поддержка любого из кандидатов ничего не даст Путину

26 апреля 2014, 10:22
24
Версия для печати Отправить
выборы 2015

Народный депутат Украины (фракция «Батькивщина») Александр Бригинец о президентских выборах.

Читайте: Третья мировая — выход из положения?

— Україні дуже потрібно, щоб президентські вибори пройшли в один тур. Аби кандидат, який переможе, набрав 60—70% голосів. Тоді Україна покаже себе сильною і консолідованою державою, а президент зможе на рівних говорити з Путіним, як впливова фігура в Україні проти іншої впливової фігури Росії, — уверен Александр Бригинец.

— Що для цього потрібно? Треба, щоб кандидати-фаворити, які виступають за цілісність України, домовилися: хто, куди, як і що. І цю домовленість потім запропонувати народу України — і бажано б це зробити найближчим часом. Тоді народ України розумів би, як працює ця консолідована команда.

— Для «Батькивщины» принципиально, чтобы лидером демократических сил была Юлия Тимошенко?

— Я не представляю фракцію «Батьківщина». Це може робити лише або її лідер, або уповноважена нею людина. Я можу говорити лише від свого імені.

У Юлії Володимирівни є моральне право бути президентом України: вона послідовно боролася з попереднім режимом. Але я точно розумію, що коли йдеться про домовленості, коли збираються кілька впливових людей, то вони можуть це між собою вирішити.

Наприклад, я учора дивився, як формувався список депутатів Київської міської ради. Точно скажу: там були компроміси. Для того щоб дійти консолідації, якісь сильніші депутати не увійшли, і навпаки, якісь слабкіші — увійшли. Це був компроміс. Точно такий же має бути і на президентських виборах.

Читайте: Регионалы отказались от выборов мэра столицы

А хто саме буде цим лідером? Думаю, що коли демократичні сили домовляться, то до якогось поганого результату вони не дійдуть. Я буду готовий прийняти будь-яке рішення такої коаліції. Головне, щоб вибори пройшли в один тур. Аби після 25 травня ми не думали: «Ой, ще три тижні! Що ж робити? А раптом увійдуть війська? А раптом щось зірветься?». І потім, Путін повинен побачити, що на чолі країни стоїть людина, якій довіряє велика кількість громадян.

— Вы бы поддержали союз от демократических сил, если бы его возглавил Петр Порошенко?

— Кажу ще раз, якщо це буде узгоджено з усіма гравцями — Тимошенко, Порошенко, навіть Тигипко, — то я, не задумуючись, підтримаю будь-який формат домовленостей. Мої особисті політичні амбіції не мають жодного значення у порівнянні з інтересами держави.

— Как вы воспринимаете упреки в том, что власть делает все возможное, чтобы не допустить победу Порошенко?

— Я категорично це не сприймаю. Жодних ознак того, що влада хоче відкласти вибори, я не бачу. Якщо мені хтось назве яку-небудь ознаку — що зробила влада, аби відкласти вибори — скажіть, що я особисто такого нічого не знаю.

— Например, власть действует пассивно по отношению к ситуации в Донбассе…

— А як ситуація в Донбасі впливає на вибори? Навпаки, нинішня влада зробила все можливе, щоб був прийнятий закон, який дає можливість вважати вибори такими, що відбулися, попри те, що вони можуть не відбутися в якомусь із регіонів. У відповідності до чинного законодавства, якщо навіть вибори не відбудуться в Криму, Донецьку та Луганську, вони все одно юридично будуть вважатися такими, що відбулися. Оскільки не можливо було прийняти постанову без важливої ролі, яку зіграв Олександр Турчинов, немає підстав говорити про те, що Турчинов хоче зберегти свою посаду президента надовше.

Читайте: В Славянске террористический захват и военная блокада

Поки що Олександр Валентинович робить усе можливе для того, щоб вибори пройшли вчасно. Більше того, Сергій Соболєв як лідер фракції «Батьківщина» запропонував закон, при якому вибори можна проводити, навіть якщо в якихось регіонах буде введений надзвичайний чи військовий стан.

— Но закон не прошел утверждение в парламенте…

— Але він був запропонований Сергієм Соболєвим. Таким чином, з тих закидів, про які ви говорите, цей не відповідає дійсності.

— Против Юлии Тимошенко идет информационная война?

— Не можу сказати, що дуже стежив за подіями, які пов’язані з Тимошенко. Мене сьогодні хвилює, що відбувається у Києві, де я відповідальний за один із окружних штабів столиці. І на жаль, мушу сказати, що мені не подобаються деякі речі, які робляться «Батьківщиною» по підготовці виборів у столиці. Я бачу, що при таких підходах не зможу досягти необхідного результату. І друге, що мене сьогодні турбує, це ситуація на сході України. Тому сидіти і чекати, хто що напише про Тимошенко чи Порошенко… Для мене це не найцікавіша тема.

— Например, в 2009 году планировалась широкая коалиция между «Батькивщиной» и Партией регионов…

— Про широку коаліцію факт відомий. Сьогодні можна будь-яким способом розглядати, що було чи могло бути, чи не могло. Більшість політиків, зокрема і Тимошенко, це зовсім інші люди, аніж ті, що були в 2009 році. Що було тоді — другорядні речі, тим більше, що зараз достеменно невідомо і не доведено, що це насправді було.

Читайте: Ахметов предупреждает Крым

— В последнее время появилась информация о том, что, учитывая высокие рейтинги Петра Порошенко, на него как на победителя якобы сделал ставку Владимир Путин…

— На кого би Путін ставку не робив, йому це нічого не дасть. Сьогодні не він лідер у грі. Навіть зі своєю армією президент Росії лише спостерігач. Коли у футболі роблять ставки, навіть на великі суми, як це впливає безпосередньо на гру? Позиція Путіна не має жодного значення. Інша річ, що Путін може комусь із кандидатів зашкодити. Для цього йому треба оголосити, що він підтримує саме цього кандидата.

Особисто для мене, якщо Володимир Путін оголосить, що він підтримує Порошенка чи Тимошенко, буде означати, що він їх не підтримує і хоче таким чином «загасити» їх рейтинг. Як це було у випадку із Дмитром Фірташем, який оголосив, що підтримує союз Порошенка і УДАРу.

26 апреля 2014, 10:22
24
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4622:4721:4620:4118:5616:3216:2314:2913:3312:4712:03
Все новости »

Другие рубрики