The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

На словах у силовиков все хорошо, — Бригинец

16 апреля 2014, 20:28
45
Версия для печати Отправить
Бригинец

Народный депутат Украины (фракция «Батькивщина») Александр Бригинец рассказал о том, что происходило на закрытом заседании парламента, которое проходило вместе с руководителями силовых ведомств Украины, и было посвящено событиям на востоке Украины.

Читайте: Депутаты озабочены выборами в Киеве на фоне развала Украины?

— Какое впечатление оставило сегодняшнее заседание?

— Склалося враження, що все, що говорять керівники Генеральної прокуратури, СБУ, МВД і армія, на словах звучить дуже гарно. Якби все, що вони говорили, так і реалізовувалося, то було б чудово. Багато чому ми сумнівалися, нам дали пояснення, багато інформації, якої ми боялися, не підтвердилося. Але одна справа говорити, і зовсім інша — як усе виглядає насправді.
Є відчуття, що люди, які працюють в силових відомствах, розуміють ситуацію і у них є план, але чи спроможні вони реалізувати цей план, я сказати не можу.

— Есть ли теперь полноценная картина происходящего в Донбассе?

— Так, як це бачу я, мої колеги і співробітники силових органів, це виглядає таким чином: кількість людей, які реально задіяні в протестах, дуже маленька. Тому повноцінна операція проти них не може проводитися. Їх там не дуже багато. Грубо кажучи, сотня — бойовиків, найманців, а також біля тисячі місцевих людей, які щиро підтримують цю ідею. У зв’язку з цим уряд робить усе можливе, щоб усе минулося мінімальними масштабами і втратами.

Читайте: К Цареву пришел фашизм

Я прибічник того, що потрібно проводити спецоперацію, оголосити про те, що є дозвіл на проведення спецоперації і відразу її проводити, а не розповідати про ультиматуми та про все інше. Але, як я розумію, у силовиків є свій резон. Їх аргументи виглядають переконливо, хоча я їх і не завжди розумію.

— Подробнее можете рассказать?

— На жаль, ні. Є моменти, обговорення яких, за домовленістю, не можна виносити за межі сесійної зали.

— Руководители силовых ведомств объяснили, почему активные действия не проводились раньше?

— Вважається, що коли є невелика кількість учасників протестів, то можна обійтися без застосування сили. І робилося все можливе для того, щоб не застосовувати силу.

— Есть ли риск, что такие протестные волны могут переброситься на другие регионы?

— Протестних хвиль в Донбасі немає. Ознак масових протестів і участі в них людей — немає. Є невеликі підрозділи російського спецназу. Їхні команди збирають людей за гроші. Є певна кількість людей, що є справжніми протестувальниками, але вона дуже незначна. Тому назвати це потужними протестами не можна.

Читайте: Власть опозорилась с захватом бронетехники в Краматорске

— Хорошо, действия этих, как вы говорите, подразделений российского спецназа, могут переброситься на другие регионы?

— Диверсійні групи можуть діяти в тому режимі, в якому є сьогодні, лише коли існують такі фактори: 1) місцеві проплачені команди, які підтримують диверсійні групи, 2) маргінальна частина людей, яка підтримує ці групи і може стати живим щитом. Як я розумію, в більшості регіонів, що знаходяться поруч, такого немає. Кількість людей, які будуть цьому протистояти, значно більша. А ось у тих регіонах, які були психологічно подавлені попередньою владою, у них немає вміння протестувати. Тобто, вони жили в рабстві під силою Януковича. І тепер, коли приходить інша сила, вони так само не здатні на потужні протести.

У людей така частина психології, що у них немає спроможності до протестів. Коли приходить якась влада, вони відразу опускають голову. Це називається «совок». Найбільший рівень совкізму є в Криму, а на другому і третьому місцях — це Донецьк і Луганськ.

— Кроме событий в Донбассе, какие еще рассматривались события?

— Основна тема була пов’язана з терористичними діями. Звичайно, говорили і загалом про країну, але ситуація на сході країни була основною.

Читайте: Парламент решился на действия

— О завтрашней встрече в Женеве упоминалось?

— Це тема іншої розмови.

События с Олегом Царевым упоминались?

— Говорилося про те, що люди, які працюють проти держави, на сепаратизм — ці люди повинні бути позбавлені депутатської недоторканості. У нас є широка законодавча база, яка дає можливість ув’язнити певних осіб з парламенту. Багато парламентарів говорило про те, що таких депутатів потрібно ув’язнювати. Я теж розділяю таку позицію. Наприклад, Царьов вартий того, щоб його побити, але правильно було б його не бити, а відкрити проти нього справу і посадити.

— На неофициальном уровне звучит информация о том, что в парламенте назревает договоренность о том, чтобы отправить в отставку спикера парламента Александра Турчинова…

— Якщо така домовленість існує, то вона мене обходить якимсь боком, бо я про неї взагалі нічого не чув.

16 апреля 2014, 20:28
45
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:3312:3412:0711:4310:469:599:268:4323:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2613:3312:3412:07
Все новости »

Другие рубрики