The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Бригинец назвал «заказчиков» событий в Донбассе

13 апреля 2014, 21:01
76
Версия для печати Отправить
Бригинец

Народный депутат Украины (фракция «Батькивщина») Александр Бригинец высказывает мнение о событиях в юго-восточных областях. В его рассказе звучат фамилии — Ахметов, Ефремов, Клюев, Азаров и другие.

Читайте: СНБО определился с чрезвычайным положением на Востоке

— У протестующих на юго-востоке Украины есть координаторы?

— Є злочинці, які підбурюють народ, а є так звані еліти, які насправді злочинці, що були при Януковичу. Тепер вони бояться відповідальності за свої кримінальні дії. І для таких еліт важливо сьогодні убезпечити свою кримінальну відповідальність. В такому випадку сепаратизм є для них одним із виходів. Адже, якщо вони доб’ються якихось сепаратистських результатів, то тоді, як вони сподіваються, Росія не буде їх карати за ті злочини, що вони зробили проти українського народу.

Та сама Неля Штепа (мэр Славянска. — Авт.). Вона і інші — це люди, які є під слідством, за якими потужне кримінальне минуле. Вони б все одно отримали свої 15 років. Чи зараз вони отримають за сепаратизм, чи тоді б вони отримали за свої злочини, які вони вчинили.

Таким чином, з одного боку — це зацікавленість Росії, з іншого — це дії якихось місцевих еліт, які вчинили злочини в інтересах Януковича чи в своїх інтересах і розуміють, що вони будуть за це покарані. Це як у Криму Сергій Аксьонов (председатель правительства Крыма. — Авт.) і Володимир Константинов (председатель парламента Крыма. — Авт.) — злочинці з кримінальним минулим, що сподіваються уникнути кримінальної відповідальності за допомогою зміни громадянства.

А те, що серед людей є певні настрої невдоволення новою владою, ситуацією в країні — це природньо. Такі настрої є і у Києві, і у Львові, і в Одесі. Ситуація в Україні і справді складна. А все через те, що група людей з Донецька, яка прийшла свого часу до влади, довела країну до такого стану.

Читайте: Ляшко призвал власть выдать украинцам оружие

— Когда вы говорите о таких местных элитах, то можете назвать фамилии их представителей?

— Окрім вищезгаданої Нелі Штепи, це ще начальник міліції міста Артемівськ Сергій Братков і т. д. Там є достатня кількість людей. Ми знаємо, принаймні, мені про це неодноразово говорили, що Штепа — це «смотрящая» від Андрія Клюєва (экс-главы Администрации Президента. — Авт.). Останній — у розшуку. Я думаю, що їм були дані спеціальні команди.

Це залишки і щупальця від попередньої влади, які залишилися при новій владі, і тепер вони свій регіон доводять до певного стану. Наприклад, Братков, про якого я сказав вище, призначив на посади своїх заступників осіб, які були виключені з лав міліції за злочини. Тобто інтереси Росії, інтереси кримінальних злочинців, які займають посади — а ми знаємо, що за старої влади таких було багато, включаючи Януковича, — багато в чому збігаються.

За останній рік я багато був у Донецьку, в Луганську, знаю тамтешні настрої, і що відбувається. Був у Слов’янську, в Артемівську, де відбуваються події, у мене там багато знайомих, з якими я підтримую зв’язки — сьогодні, вчора, позавчора. Тобто я знаю, що там відбувається.

— Когда в парламенте народный депутат Украины Олег Ляшко говорит, что Александр Ефремов финансирует юго-восточных сепаратистов, этому стоит верить?

— Скажу навіть більше: було серйозне журналістське розслідування на «1+1». Я особисто звернувся в Генеральну прокуратуру з проханням перевірити дані і надати інформацію, чи подає вона звернення до парламенту позбавити Єфремова депутатської недоторканості, а також провести розслідування у цьому напрямку.

Читайте: Гриценко о бездействующей власти

Є багато думок про те, як себе поводять Ахметов і Єфремов, але у даному випадку, коли мова йде про Єфремова, то йдеться про журналістське розслідування, яке чітко довело, принаймні мені, що Єфремов фінансує чи контролює цих бойовиків. Більше того, вищезгадана Неля Штепа, як мені переказували — я з відповідним запитом теж звернуся до Генпрокуратури, — допомагала пересуванню російським спецназівцям у ці регіони, і саме тому заворушення перекинулися на такі міста, як Слов’янськ, Краматорськ, Красний Лиман і Артемівськ.

Все це відбувається у тому регіоні, звідки балотувався син колишнього прем’єр-міністра Миколи Азарова (Александр Азаров, народный депутат Украины, фракция Партии регионов. — Авт.), там був дуже великий вплив Клюєва. І ось мер Слов’янська Штепа, щоб уникнути кримінальної відповідальності, втягнулася у таку гру. Все це буде розслідуватися.

13 апреля 2014, 21:01
76
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4622:4721:4620:4118:5616:3216:2314:2913:3312:4712:03
Все новости »

Другие рубрики