The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Войны не будет, а евроМайданы не разойдутся

16 февраля 2014, 11:17
14
Версия для печати Отправить
Майдан

Народный депутат Украины (фракция «Батькивщина») Александр Бригинец о том, каким будет сегодняшнее Народное вече, и почему оно не будет последним.

Читайте: Мир или «мирное наступление» — что победит на Вече?

— Сегодняшнее Народное вече характерно тем, что устроено перед завершением срока условий Закона об амнистии. Что должны и что будут говорить людям на евроМайдане лидеры оппозиции в столь ответственный момент?

— Я зараз на Віче у Чернігові. А вчора приїхав з Віче у Вінниці. Зустрічаюся з людьми по всій країні. Перед цим був у Сумах, Хмельницькому, Херсоні. Скрізь люди говорять одне і те ж: «Закон про амністію — це добре, але ми не віримо. Якщо людей перевели під домашній арешт, то це теж заключення, але не в камері, а вдома».

Люди не вірять, що влада припинить проти цих людей кримінальні провадження. І люди переконані, що з нинішньою владою неможливо говорити на переговорах. Водночас, люди розуміють, що хоч цій владі не можна вірити, переговори вести потрібно.

Читайте: Участник евроМайдана формирует армию

Те, що відбувається зараз, засвідчує, що влада робить вигляд нібито виконує умови Закону про амністію. А опозиція і народ це все бачать. Була провокаційна заява прокурора Києва (Николай Бескишкий — Авт.), який говорив про те, що треба звільнити усі приміщення (що не передбачено законом). Тобто влада сама не може розібратися, що вона хоче і чого не хоче.

Для мене очевидне одне: можна здати якусь одну вулицю чи одне приміщення — це непринципово. Пам’ятаєте: Кутузов здав Москву, але виграв війну. У нашому випадку — це не питання одного приміщення чи однієї вулиці.

Головне завдання, яке стоїть у народу і євроМайдану — не припиняти свій тиск на владу. Якщо євроМайдан буде наступати і тиснути, то всі процеси, які відбуваються у владі, будуть прискорюватися, і вона буде саморуйнуватися. І тоді почнеться оновлення країни. Саме це я хочу почути від наших лідерів. З одного боку, вони повинні бути обережними і розуміти, що жодних поступок з боку влади немає. З іншого — треба вести переговори, щоб продемонструвати світу, що ми готові бути мирними і готові вести переговори. А також усіма законними способами тиснути на нинішню владу, аби вона якомога швидше йшла геть і не заважала розвиватися країні.

Читайте:  Милиция напоминает штурмовикам об амнистии

— С учетом того, что завершается срок действия Закона об амнистии, не боитесь, что сегодняшнее Вече может стать последним?

— Якщо ви маєте на увазі, чи не стане влада застосовувати силу, то я абсолютно впевнений, що це неможливо. У неї немає ресурсів, аби застосувати силу проти усього народу. Влада може використовувати «тітушок», влаштовувати провокації, може десь в одному місці застосувати силу. Зробити це по всій країні — неможливо.

Я ж кажу: побував у багатьох містах — Шостці, Сумах, Херсоні, Вінниці… По всій країні (а це я ще не згадав Галичини) люди твердо переконані, що будуть робити усе можливе, аби злочинний режим, який утримує владу в антиконституційний спосіб, повинен піти геть.

Читайте: Гетто для евроМайдана

— А если евроМайдан вдруг не захочет стоять дальше? Может, люди устали или по-человечески боятся эскалации конфликта. Что будете делать?

— Я знаю настрої євроМайдану і знаю, що цього не буде. Народ не утомиться боротися. Швидше Янукович втомиться дихати, аніж український народ — боротися з ненависним режимом.

16 февраля 2014, 11:17
14
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4621:4620:4116:3216:2314:2913:3312:4712:0311:4310:46
Все новости »

Другие рубрики