The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Бригинец: Партия регионов боится внеочередных заседаний, как огня

12 февраля 2014, 0:59
3
Версия для печати Отправить
сцена на Европейской площади

Народный депутат Украины (фракция «Батькивщина») Александр Бригинец о разнице между конституционным актом и изменениями к Конституции, об информации относительно предполагаемой  встречи Андрея Клюева и Юлии Тимошенко и о том, почему всевозможные слухи о формировании нового парламентского большинства нужно воспринимать осторожно.

Читайте: Никаких компромиссов. «Батькивщина» определилась с Конституцией

— На каком этапе сейчас идет подготовка проекта об изменениях к Конституции?

— На моє глибоке переконання, в першу чергу, потрібно повернути країну в статус-кво. Адже країна в якийсь момент стала жити за іншою Конституцією. І сьогодні треба прийняти рішення, що Україна має функціонувати за тією Конституцією, яка є юридично, а не фактично.

Конституційний акт, яким треба повернути Конституцію 2004 року, нескладний і не вимагає якихось складних схем. За нього потрібно проголосувати — і все. І тоді Конституція зразку 2004 року, з усіма її вадами і перевагами, почне діяти. А вже до Конституції, яка почне діяти потім, змін і доповнень буде багато. То вже буде тривалий процес підготовки документів, розрахований на те, щоб усі поправки (суттєві і несуттєві) були розглянуті і підготовлені на поточній сесії, а ухвалені на наступній.

Головне — це акт проголошення юридичної сили Конституції 2004 року, а вже над змінами і доповненнями часу працювати вистачить.

— Не совсем понятно: оппозиция требует немедленного разрешения ситуации, а о процессе изменений и дополнений в Конституцию говорит как о длительном по времени…

— Поясню. В 2010 році президент України був обраний з повноваженнями, передбаченими Конституцією 2004 року, але у тому ж році в неконституційний спосіб змінив Конституцію. Юридично зміна була незаконною, але фактично — вона відбулася. Тому зараз парламент має Актом визнати, що зміни до Конституції в 2010 році відбулися у неконституційний спосіб і визнати повернення Конституції до зразка 2004 року. А фактично юридично закріпити той варіант Конституції, який мав би зараз діяти на законній основі. А вже різноманітні побажання щодо змін і доповнень Конституції можна розглядати стільки часу, скільки на це потрібно.

Специфіка роботи парламенту така, що упродовж поточної сесії можуть ухвалюватися рішення по змінам, але голосуватися повторно вони будуть на наступній сесії. Тому особливої різниці між тим, чи будуть ці рішення розглядатися в лютому чи в травні, немає. Після прийнятого Акту можна буде у вересні, так як це і передбачено, внести зміни до Конституції, але вже тієї, за якою президент України обирався і де виписані його повноваження, які, до речі, зараз суттєво перевищені.

Читайте: Янукович: судьбу Конституции решит народ

— На ваш взгляд, необходимое количество депутатов для провозглашения этого Акта соберется?

— Коли мене у жовтні запитали, чи можливий Майдан або повстання в Києві, я не вірив у це. Мені здається, що Партія регіонів ще не пройшла той період, який пройшла більшість українського народу. На мій погляд, їм ще довго до того очищення, коли вони перестануть бути рабами. Але народ пройшов цей шлях, чому його не можуть пройти депутати Партії регіонів? Маю надію, вони його теж пройдуть, і ця нова парламентська більшість може виникнути у будь-який момент. Дуже сподіваюся, що це відбудеться не сьогодні-завтра. Але сказати точно, коли це відбудеться, я не можу, тому що це не плановий механізм. Це має стати внутрішнім протестом і внутрішньою самоповагою. Тільки-но вона з’явиться, так і станеться.

Наверняка в вашей фракции слышали информацию о том, что вокруг Сергея Тигипко собираются определенные политические силы…

— Стільки усього чуєш і стільки читаєш, що говорити про реалії можна тільки тоді, коли побачиш результати голосування або відповідні документи. Розмов багато, але це поки що розмови. У нас партія влади може багато говорити, але далеко не все, що вона говорить, треба слухати.

Читайте: Тигипко ответил на слухи о выходе из Партии регионов

— Тем не менее слухи говорят о другом: будто бы глава Администрации президента Украины Андрей Клюев лично встречался с лидером «Батькивщины» Юлией Тимошенко, для якобы договоренностей между фракциями о создании в парламенте коалиции…

— Якщо Клюєв був у Тимошенко, чи може люди вважають, що він був у неї, то нічого поганого у цьому немає. Як на мене, то Янукович давно мав би бути вже у Юлії Володимирівни, попросити у неї вибачення і підписати указ про амністію. Але з іншого боку, важко  повірити в те, що влада спроможна вибачитися і звільнити Тимошенко. Бачу, що цю інформацію розповсюджують видання, близькі до влади. А опозиційні видання її спростовують. Швидше за все, це дезінформація. Сьогодні є багато ЗМІ, які повинні імітувати спроможність влади до компромісу.

Влада не спроможна на компроміс, але запускаються такі плітки, аби сприймалося так, ніби влада здатна на це. Інформація про Клюєва і Тимошенко з цієї категорії.

Читайте: Клюев ездил к Тимошенко объединяться, — СМИ

— Внеочередное заседание парламента на этой неделе возможно?

— До цього часу воно не оголошене. А оголосити її може лише Володимир Рибак (спикер парламента.  Авт.). Тож це питання до нього. На мій погляд, влада буде все робити для того, щоб не оголошувати позачергові засідання. Попередня позачергова сесія уже завдала удару по Партії регіонів, тому вона боїться її, як вогню. Що цього разу може зазнати відчутнішого удару. Для нинішньої парламентської більшості важливо не проводити жодних позачергових засідань. Лише вдавати, що робота йде.

Кого видит и поддержит фракция «Батькивщина» на пост премьер-министра?

— Якщо не буде ухвалений Конституційний акт, то позиція нашої фракції не матиме жодного значення. Тому за чинною Конституцією кандидатуру прем’єр-міністра подає президент. Говорити про те, кого ми б хотіли бачити на посаді голови Кабміну, безглуздо. Жодного кандидата, якого я б особисто підтримав за теперішньої Конституції.

Головна відмінність у варіанті Конституції 2004 року від теперішнього щодо призначення прем’єр-міністра у тому, що кандидатури подає парламент, а не президент.

12 февраля 2014, 0:59
3
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4621:4620:4116:3216:2314:2913:3312:4712:0311:4310:46
Все новости »

Другие рубрики