The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Голосование регионалов ничего не значит, — Бригинец

5 февраля 2014, 21:19
2
Версия для печати Отправить
Бригинец

Народный депутат Украины (фракция «Батькивщина») Александр Бригинец о том, почему сегодня еще нет предпосылок к тому, что формируется новое парламентское большинство, и почему парламент может распуститься даже без законных на то оснований.

Прошел пленарный день в парламенте, а никаких договоренностей между политическими силами нет. Почему?

— Як кажуть, низи не можуть, а верхи не хочуть.

Сьогодні влада намагається затягнути час. Їй здається, що кожний виграний день дає більше шансів, і тому намагається тягнути час у будь-який спосіб. Наприклад, була спроба провести проект постанови календарю пленарних засідань у такому варіанті, щоб парламент почав проводити засідання фактично через два тижні. Але за нашим переконанням, треба працювати і усім разом думати над рішеннями, які дозволять вийти із загально-політичної кризи.

Сьогодні, на жаль, ми побачили, що вести переговори у стінах парламенту, коли парламентарів «ламають через коліно», дуже складно. Депутати протилежної сторони, які, як видно, не ухвалюють рішення, не спроможні проводити переговори. Хоча цього так би хотілося! Але їх лякають кримінальними справами, розпуском парламенту.

Читайте: Что не сделали оппозиционеры на Майдане?

Якщо подібне буде продовжуватися, то це буде лише підвищувати градус протистояння у суспільстві. І зрештою, це може призвести до нової ескалації, яка дасть ще менше шансів нинішній владі.

Якщо влада думає, що подавивши силовим шляхом Майдан, вона зможе спокійно жити, тоді я її ще більше не розумію. Невже серед її представників немає адекватних людей? Поки що, схоже, нема.

— На сегодняшнем заседании за проект календаря сессии, который рассматривался в ноябре, не проголосовала часть регионалов…

— Це логічно. У листопаді було зовсім інше життя і інша країна. Говорити сьогодні про те, що ми можемо жити по якомусь календарю, який був ухвалений тоді, коли не було такого протистояння у суспільстві, це безглуздо. Ми говоримо про те, що парламент повинен працювати без жодного вихідного, поки не буде знайдено компроміс.

Читайте: Очередной провал Верховной Рады: всем спасибо, все свободны

Регіонали, мабуть, думають, що тим, що вони не будуть голосувати за ті чи інші необхідні закони, вони сховаються від відповідальності. Але таким чином вони заганяють ситуацію у глухий кут. Люди будуть усе більше обурюватися, і це обурення буде йти не тільки з Києва і Майдана, а й із Донецька, Харкова, Луганську і Криму. У провласної партії є чудовий шанс уникнути кровопролиття і принести Україні мир і спокій в стінах парламенту.

— За постановление о «ноябрьском» варианте календаря сессии не проголосовал 51 регионал. Означает ли это, что целостная конструкция фракции Партии регионов пошатнулась?

— Ні. Швидше за все, цих депутатів не було на місці. Я поки що жодної революції не бачу. По вівторках Партія регіонів завжди погано голосує. Ключовий день у них, зазвичай, четвер.

Читайте: За сколько оппозиция продаст Майдан?

— Звучала информация о том, что Партия регионов умышленно оттягивает время, чтобы продолжить парламентскую сессию после возвращения Виктора Януковича из Сочи с переговоров с Владимиром Путиным. Дескать, по результатам их переговоров будет выстроено дальнейшее поведение партии власти…

— Мені складно коментувати це, оскільки я не розумію, що може дати зустріч Віктора Януковича і Володимира Путіна Партії регіонів. Я не бачу, яким чином Путін може вплинути на роботу українського парламенту.

Але добре відомо, чого хоче російський президент — подавлення Майдану і пролиття української крові. На жаль, Росія часто хоче, щоб лилася наша кров. Інша річ, що до кінця Олімпіади в Сочі Путін з політичних міркувань може не діяти жорстко стосовно України, наприклад, вводити різноманітні спецпідрозділи. Але буде великим злочином, якщо він це зробить. Тоді буде війна не громадянська, а України з Росією. Чи потрібна Росії війна? Імперським країнам завжди потрібні зовнішні конфлікти для свого впливу.

Читайте: Оппозиция сама не знает, что делать с конституционным актом, — эксперт

— Лидер фракции Партии регионов Александр Ефремов заговорил о досрочных парламентских выборах…

— Не він перший заговорив про це, а президент Віктор Янукович. Це «страшилка», якою він лякає депутатів. Причин, за якими Янукович може розпустити парламент, немає. Чи може він вчинити поза законом? Може. Він завжди так вчиняє. Підписав нелегітимні закони, збурив людей на протести, посадив їх у тюрми. Це спільна справа фракції, Рибака (спікер парламента. — Авт.) і президента. Рано чи пізно, вони за це понесуть відповідальність.

— Будет ли достигнут завтра в парламенте какой-либо компромисс между политическими силами?

— Я в це не вірю. Але я вірю у революцію українського народу. І у мене є підстави вважати, що частина депутатів фракції Партії регіонів згадає, що вона є його представником.

5 февраля 2014, 21:19
2
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4621:4620:4116:3216:2314:2913:3312:4712:0311:4310:46
Все новости »

Другие рубрики