The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Лукаш и Янукович ведут двойную игру, — Бригинец

31 января 2014, 7:13
5
Версия для печати Отправить
Бригинец

Народный депутат Украины (фракция «Батькивщина») Александр Бригинец о последних событиях в Верховной Раде.

— И. о. министра юстиции Елена Лукаш заявила о том, что законы об отмене 9 законов от 16 января приняты, но они должны пройти определенную юридическую процедуру. А именно — попасть в Кабинет министров, Министерство юстиции, Администрацию президента. Затем президент Украины должен подписать их в течение 15 дней. Но самое важное — о 15 дневном сроке предупреждалось на рабочей группе. Так ли это?

— Коли президент підписував ці 9 законів, вони не проходили ані через Кабінет Міністрів, ані Міністерство юстиції, ані через Адміністрацію президента. Він їх підписав моментально. Тому що влада зацікавлена в таких законах. А сьогодні, бачте, влада не може знайти можливості швидко підписати закон про їхню відміну. Можна знайти мільйон причин, але насправді все, що відбувається навколо цих законів — це торги збоку влади. Спочатку влада ухвалює закони, люди виходять на вулицю, їх хапають і садять до в’язниці. Когось вбивають,когось калічать, а проти когось відкривають кримінальні справи. Потім влада нібито виправляє цю помилку, але ніяк не може підписати ці закони. Тобто, це навмисне створення владою провокації. Ніяк по-іншому це пояснити неможливо.

Влада виступає в якості провокатора, і всі ознаки провокатора у діях влади очевидні.

Читайте: Деградация Майдана: от Евроинтеграции до мародерства

— Информация Елены Лукаш о том, что пятнадцатидневный срок подписания указа обсуждался на рабочей группе, — это правда или нет?

— У президента 15 днів на підписання будь-якого закону. Це норма Конституції. Упродовж цих 15 днів Янукович міг підписати і попередні закони, але тоді, за всієї очевидності і злочинності законів від 16 січня, Лукаш цього не бачила. Тепер вона грається в іншу гру. Президент має право це зробити упродовж 15 днів, але він вибірково підходить до цієї норми. І робить те, що вигідно владі, і щоб провокувати народ. Це навмисна технологія.

Питання не у п’ятнадцяти днях. Питання у тому, що коли президент робив злочин, то він забув про 15 днів і підписав ті закони миттєво. А тут він діє зовсім інакше.

Читайте: Майдан может преподнести сюрприз, — политолог

— Оппозиция знала об этой норме, но человек, который стоит на Майдане в такой мороз, может и не знать об этих 15 днях…

— Зачекайте, норма підписання і дії влади — це різні речі. Ми вимагали, щоб Володимир Рибак (спікер парламента — Авт.) підписав закон про відміну законів у той же день. Щоб президент підписав їх у той же день. І щоб у той же день їх обнародували. Це нормальна ситуація, коли людина виправляє свою помилку.

Була помилка (чи злочин) Рибака, що він підписав закони раніше, була помилка (чи злочин) Януковича, що він підписав ті злочинні накази. Влада повинна була їх виправити! Але помилки швидко роблять, а виправляти не поспішають.

Читайте: Чем завершилась дружба Ляшко и Мирошниченко?

— Людям придется стоять на морозе, может быть, все пятнадцать дней. А оппозиция, которая несет за них ответственность, не предупредила их об этом…

— Про що попередити?

— О том, что на эту норму отводится 15 дней.

— Ви говорите такі речі! Я навіть не знаю, як відповідати на них. Про що попередити людей? Про те, що президент — злочинець? Про це попередити? Чи п’ятнадцять днів, чи місяць — люди стоять уже більше двох місяців. Про що попереджувати? Про те, що президент — дурень, і буде підписувати ці закони стільки, скільки йому заманеться? Нема про що говорити — люди все це знають.

Сьогодні влада навмисне провокує конфлікт у суспільстві. Тому що вона працює на Путіна, який хоче розірвати країну на шматки.

Уже сьогодні на кордоні Кіровоградської і Одеської області будують бетонні кордони. Це технологія влади.

Про що попереджувати людей? Що Янукович може не підписати цей указ? Я учора написав на своїй сторінці про те, що Янукович сказав своїм депутатам, що він не буде підписувати ці закони.

Читайте: Вчера Янукович стал никому не нужен, — Кужель

Президент может не подписывать эти законы 15 дней, а может не подписывать и вовсе?

— Так, або підписати, або накласти вето. Янукович може зробити що завгодно. Жодної гарантії немає! Президент не може спілкуватися з людьми, він не чує людей.

Сьогодні люди не сприймають ці закони. У нас є багато законів, які не діють, тому, що їх не сприймають.

Влада, яка у незаконний спосіб прийняла ці закони, скасувала їх. Але при цьому влаштовує торги, як на базарі. Мовляв, давайте ми зробимо злочин, відступимо, а ви нам за це щось зробите.

Що можна зробити, щоб вони не були злочинцями? Єдине — посадити їх за ґрати. Рано чи пізно це станеться.

Читайте: Будет применен силовой сценарий «зачистки», — депутат

Правильно ли понимать, что до тех пор, пока президент страны не подпишет закон об отмене 9 законов, они имеют юридическую силу, и людей, нарушивших их, могут привлекать к ответственности?

— Так! Саме так. І таке може бути не лише 15 днів, а й значно більше. Оскільки президент може цей закон відмінити, наклавши вето. Так само президент може підписати закон, але потім довго його не обнародувати. Тобто, в країні офіційно творяться беззаконня. Всі знають про те, що закони від 16 січня беззаконні (були прийняті в неконституційний спосіб), але ці закони досі діють. Фактично, влада веде війну проти власного народу. І що, люди цього не знають? Та їх хапають, б’ють! Подивіться, що вчора уночі зробили: 23 автомобілі, більшість з яких або із західноукраїнськими номерами, або пов’язані з блокуванням Межигір’я, — спалили. Це випадково? Звичайнісінькі хулігани це робили? Це міліція або підручні міліції.

Влада веде війну з власним народом, і народ про це знає.

Читайте: Отношения Украины с ЕС теперь зависят от России?

Что дальше? Теперь оппозиция будет надяться на президента?

— Ні, сподіватися на те, що народ змусить президента піти у відставку. Іншого способу я не бачу. Він не є президентом моєї країни. Янукович порушує закони, у незаконний спосіб змінив Конституцію, незаконним способом підписує закони, він не є гарантом юридичної стабільності України. Щодо мене, то він повинен бути за ґратами.

О конституционной реформе. Если, как говорит оппозиция, Конституционный суд Украины в 2010 году незаконно принял решение об отмене Конституции варианта 2004 года, то почему само решение нельзя отменить?

— А як можна відмінити рішення суду? Його не можна відмінити, навіть якщо воно незаконне. Точніше, його може відмінити сам суд. Так само, як незаконне рішення Верховної ради може відмінити лише Верховна Рада. Тобто, у нас у країні повний «безпрєдєл». Ось у чому проблема.

Читайте: Путин «поможет» Януковичу завершить карьеру?

Янукович крутить судами, як циган сонцем. А судової системи в країні просто немає. Так само, як і законодавчої. Ми бачили, що 100 депутатів голосує за закони, тут же Олійник (народный депутат Украины, фракция Партии регионов — Авт.) кричить, що 235 голосів. І того ж дня ці закони підписуються Рибаком (спикер парламента — Авт.) і миттєво відправляються до Януковича. Це — державний переворот. Рано чи пізно це буде трактуватися саме так. І той, хто у цьому брав участь, обов’язково буде покараний.

Те саме стосується і закону про декриміналізацію. Люди обурилися на «диктаторські закони», вийшли на вулиці, їх нахапали, пересадили, можна сказати, взяли у заручники, а тепер намагаються за цих заручників собі виміняти гарантії для себе.

31 января 2014, 7:13
5
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4621:4620:4116:3216:2314:2913:3312:4712:0311:4310:46
Все новости »

Другие рубрики