The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Бригинец снова обвиняет власть

29 января 2014, 16:39
4
Версия для печати Отправить
Александр Бригинець

Народный депутат Украины (фракция «Батькивщина») Александр Бригинец о том, почему власть не имеет права что-либо требовать за освобождение и амнистию активистов Майдана.

— Александр Михайлович, в чем принцип оппозиции в подходе к закону об амнистии?

— Наша позиція така: влада ухвалила злочинні закони, після чого у суспільстві виникло збурення. Частина людей постраждала, частина — опинилася за ґратами. З’явилися вбиті і поранені. І, оскільки це сталося з причини, що влада ухвалила незаконні закони (які, щоправда, скасувала), і саме таким чином спричинила вищезгадані події, то люди повинні бути звільнені, а їхні дії декриміналізовані. Тут важливим є те, що саме влада своїми законами спровокувала до таких подій.

Читайте: Идею федерализации внесем в Конституцию, — регионал

Більше того, ми вже не говоримо в цьому законі про компенсації постраждалим та про допомогу сім’ям загиблих.

Влада вважає закон про амністію засобом торгу. Мовляв, вона звільнить людей, а ті повинні ще щось за це зробити. Так, ніби ці події сталися не внаслідок дій влади. Влада, як на базарі, робить із цього закону засіб торгу, а ми виправляємо помилки, які нею були допущені.

— Если, по-вашему, для власти закон об амнистии — это способ торга, то что является предметом торга?

— Влада хоче, щоб за закон, який виправить їхні помилки, Майдан щось виконав у відповідь. Це можна порівняти ось із чим: ми з вами спілкуємося, я раптом Вам ламаю навмисне диктофон. Потім купую новий диктофон і кажу: «Ось Вам диктофон, а Ви мені за це маєте зробите те і те». Приблизно такий підхід до ситуації між владою і народом.

Ми вважаємо, що коли влада виправляє свої помилки, то жодних вимог з її боку бути не може. Але влада вважає інакше — треба щось звільнити, щось відпустити, щось віддати.

Читайте: Янукович будет стоять до конца, — эксперт

Аморальність влади вражає. Поки йдуть перемовини, влада ухвалює рішення, яке дозволяє «Беркуту» стріляти з вогнепальної зброї. Є інформація про те, що зареєстроване нове положення про «Беркут». Влада веде однією рукою переговори, а іншою — робить усе можливе, аби застосовувати силу проти власного народу. Чи можна вірити такій владі? Ні. Сьогодні Леонід Кравчук запропонував бути гарантом гарантій Гаранта. Це взагалі дивна історія, коли колишній президент намагається гарантувати, що чинний президент вчинить чесно. По-перше, у нього немає як здійснювати ці гарантії, а по-друге, не віриться у те, що наш президент може щось робити чесно.

— Должен ли закон об амнистии иметь четкие рамки по времени?

— Можна передбачити до якого часу діятиме ця амністія, але головне, що при цьому не може бути додаткових умов. Наприклад, можна передбачити, що закон про амністію охопить період до 1 лютого. А де гарантія, що наступного дня, 2 лютого, влада щось не наробить такого, що можна трактувати як беззаконня, і народ змушений буде реагувати відповідно?

Закон про амністію приймається вже не вперше, але чому? Тому що влада сама своїми діями провокує народ на реакцію, яка, часом йде врозріз із кримінальним кодексом. Так було і після 30 листопада, коли розганяли Євромайдан, і зараз, коли ухвалилися незаконні рішення (і влада це визнала). Таким чином обурення людей було спровокованим, але справедливим, чесним і порядним.

Чи повинні бути рамки часу амністії? Так, але інших додаткових умов бути не може.

Читайте: Если закон об амнистии не примут, завтра будет бойня, — Чечетов

— Наверное, очень важным моментом в этом законе есть то, чтобы он не стал поводом для чувства безнаказанности. Мол, делаю что хочу — амнистия все спишет…

— Що означає «роблю що хочу»? Влада ухвалила незаконні рішення і люди адекватно на це відреагували. Народ має право реагувати на незаконні рішення. Ми ж не говоримо про довічну амністію. Порушувати закони можна лише у відповідь на порушення законів з боку влади. Чи правильно це? Може й ні, але іншого виходу немає. Коли «Беркут» б’є людей, народ повинен мати право відповідати. Я запитав під час спільного інтерв’ю з Олегом Царьовим (народный депутат Украины, фракция Партии регионов. — Авт.) у нього: «Якщо «Беркут» буде бити твою сім’ю, хіба ти не будеш її захищати?». Той каже: «Буду захищатися у будь-якому випадку». Злочинець у формі повинен ще більше нести відповідальність, ніж просто злочинець. За увесь період протестів ми бачили багато цивільних за ґратами, але ще жодного представника силових структур, який би відповідав за свою діяльність.

Читайте: Богословская прогнозирует Украине чеченский сценарий

— Что вы можете сказать тем людям, которые говорят, что оппозиции закон об амнистии нужен не в интересах Майдана, а в своих собственных? То есть, чтобы не посадили самих депутатов, а о людях на Майдане оппозиция не думает…

— Оскільки опозиція до влади — це увесь український народ, то, безумовно, ми виходимо з того, що кожен громадянин має право протидіяти незаконним діям влади. Це стосується і депутатів, і інших людей. Кожна людина повинна стояти на захисті своїх прав. У нашій державі Гарантом Конституції виявилися опозиція і народ, а не президент і його команда.

29 января 2014, 16:39
4
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4621:4620:4116:3216:2314:2913:3312:4712:0311:4310:46
Все новости »

Другие рубрики