The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Меркель пусть введет санкции, потом советует, — оппозиция

24 января 2014, 0:59
6
Версия для печати Отправить
Меркель

Народный депутат Украины (фракция «Батькивщина») Александр Бригинец о том, какое отношение имеют к событиям в Украине США и Европа, почему канцлер Германии Ангела Меркель не может советовать оппозиционным силам, что делать дальше, и почему ее призывы могут сослужить плохую службу Виталию Кличко.

Читайте: Из Западной Украины уходит власть: правда или вымысел?

— Вчера канцлер Германии Ангела Меркель заявила о том, что в настоящее время Германия не считает необходимым принимать меры против Украины, полагая, что санкции сейчас не ко времени. Как на это реагировать?

— Ангела Меркель не бачила відео, яке було оприлюднене, про те, як «Беркут» знущається над хлопцем, не приховуючи своїх облич, і цинічно знімаючи це. Ангела Меркель не бачила, як «Беркут» нищить автомобілі Автомайдану. Вона не бачила, як снайпери стріляють по людях. Тобто у неї може бути неповна інформація про те, що відбувається. Таке часом трапляється з керівниками країн.

Сьогодні є два крила дискусій. Одні вважають, що треба вводити санкції проти Януковича і ставити крапку на Україні як на державі у такому вигляді, як вона є. Інша частина вважає, що треба залишати канали для спілкування з диктатором, сподіваючись тиснути на нього інформацією про можливі санкції. І сьогодні ми бачимо, що США і деякі країни Європи вибрали один шлях, а деякі — інший.

Читайте: Ума хватит Януковичу и оппозиции, — регионал

До того ж, треба бути щирим — у кожної країни є свої проблеми. Я впевнений, що непослідовність Європи і США якраз і призвели до того, що відбувається в Україні.

Санкції проти Януковича потрібно було ввести давно. Якби вони були введені, то певна частина бізнесу, розуміючи небезпеку санкцій, уже давно б відмовилася від підтримки Януковича.

Читайте: Западная Украина больше не подчиняется Януковичу?

Сьогодні, коли Янукович став поліцейським Росії, навіть страх втратити кошти для цих олігархів може бути не вагомим.

Навіть попри позицію Меркель (яку ми дуже поважаємо), режим Януковича не зможе довго протриматися. Санкції українського народу набагато суворіші, аніж санкції будь-якої іншої держави.

Читайте: Что помешало оппозиции и президенту найти компромисс?

— Вчера Германия и Европа отвернулись от протестующих против нынешней власти?

— Ні, так не можна казати. Мова лише про санкції збоку Німеччини. Є заяви інших країн. Президент Болгарії відмовився їхати до України. У Давосі Миколі Азарову не вдалося ні з ким зустрітися. Слава Богу, позбавили права в’їжджати до США певних одіозних політиків. Сподіваюся, їх позбавлять шансів виїжджати і до Європи. Хотілося б, щоб санкції застосовувалися і до членів їх сімей.

Читайте: ВО «Майдан» критикуют нереализованные политики, — политолог

— Канцлер Германии призвала Виктора Януковича вести диалог с оппозицией. Этого достаточно в нынешней ситуации?

— Янукович не вміє вести переговори. Немає жодного випадку, коли б він провів переговори і узгодив свою позицію з позицією когось іншого. Він діє або як твердолобий та негнучкий диктатор, або як раб, який готовий в усьому прислуховуватися до свого власника. Було кілька переговорів із Росією, де він поводився як раб, та інших переговорів, де він не домовлявся, бо не був гнучким.

Переговори — слово корисне, але в контексті з Януковичем, з його баченням світу воно не поєднується.

Читайте: Очередная манипуляция с убийством на Грушевского

— Вы разделяете мысль, что, возможно, Янукович уже и не руководит процессом управления страной?

— Я навіть у цьому переконаний.

Читайте: Янукович дал понять, что радикалы его не запугают

— Вокруг него люди, которые взяли власть в свои руки?

— Справа не у людях навколо нього, а у тому, що для нього написаний сценарій. А він, як маріонетка, виконує певні функції. Уявіть собі: поліція держави чинить публічно беззаконня в самій державі, не соромлячись камер. Тобто робить, що заманеться.

Читайте: Карасев рассказал о развале Украины

— Ангела Меркель призвала объединить оппозицию вокруг Виталия Кличко…

— Позиція Меркель, яка відмовляється вводити санкції, і її бажання об’єднати оппозицію навколо Кличка може зіграти погану службу для Віталія. Дуже дивно, коли країна, яка не хоче вводити санкції проти диктатора, дає поради об’єднатися навколо якоїсь конкретної людини. Подібні заяви з уст Меркель можуть зіграти проти Віталія. Ось якби вона ввела санкції і зробила усе можливе для українського народу, і тоді закликала підтримати Кличка, тоді була б зовсім інша історія. Поки що її позиція дискредитує Віталія. І будемо щирі — рейтинг Кличка набагато більший, аніж Ангели Меркель.

Читайте: Сбежавший лидер Автомайдана Коба рассказал правду из Мюнхена

— Почему «Батькивщина» не призывает объединиться всем силам сопротивления вокруг Кличко?

— Жодної потреби об’єднуватися навколо Віталія немає. І мене дивує, коли людина, яка не допомагає Україні боротися з диктатором, закликає об’єднуватися навколо Кличка. Я не вважаю, що треба об’єднуватися навколо якоїсь фігури, треба об’єднуватися навколо певних ідей. Якби світ став допомагати повалити диктатуру і закликав об’єднуватися навколо якогось опозиціонера, я б свою думку поміняв.

24 января 2014, 0:59
6
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4622:4721:4620:4118:5616:3216:2314:2913:3312:4712:03
Все новости »

Другие рубрики