The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Провокации «заказывает» власть. Зачем это доказывать? — Бригинец

22 января 2014, 9:13
57
Версия для печати Отправить
Майдан и Беркут

Народный депутат Украины (фракция «Батькивщина») Александр Бригинец дает оценку событиям на улице Грушевского. По мнению The Kiev Times, неоднозначно.

Читайте: Люди бьют окна автобусов, в милиционеров летит пиротехника

— Александр Михайлович, сегодня интернет-пространство облетело видео с признаниями т.н. «титушек». Есть ли версии относительно того, кто этим людям давал молотки и задание идти крушить магазины и автомобили? Откуда взялись машины, которые подвозили эти инструменты?

— Мені приходить різна офіційна і неофіційна інформація. Але ми розуміємо, що ці люди працюють на владу. І конкретні прізвища тих, хто забезпечує провокаторів молотками, не мають принципового значення.

Читайте: В ход пошли биты — протест шокирует своей беспощадностью

Влада вирішила створити такий підрозділ. Таке в історії було не раз. Фашисти свого часу організовували загони штурмовиків, під час китайської революції створювалися загони хунвейбінів. Це були збройні загони від влади, які займалися тероризмом в інтересах диктатури. Доля цих людей всім відома і сумна, до речі. Адже їх використовують, коли це потрібно. Можливо, хтось із таких людей піде працювати в міліцію, а хтось і помре за ґратами. Такі люди можуть бути тільки одноразового використання.

На жаль, те, що сьогодні відбувається, має дві мети. Перша — це залякування людей, а друга — це дискредитація Майдану. Вони ж не залишають інформацію про те, що вони «тітушки». Все для того, щоб сказати: все це зробив Майдан. Але завдяки тому, що сьогодні цих «тітушок» спіймали, всі побачили, що влада спирається на силовиків і бандитів. На жаль, і міліція в ці дні діє, як бандити.

Наприклад, сьогодні Арсеній Яценюк та Олег Тягнибок були в Генеральній прокуратурі і говорили з Генпрокурором про те, що міліція, яка повинна користуватися тільки сертифікованою зброєю, застосовує несертифіковану, так само й кулі. Не у відповідності з документацією використовуються ресурси. Кидають гранати, пляшки із запальною сумішшю. Фактично, міліція не є такою, яка має бути.

Читайте: На Грушевского горит автобус, к митингующим подтягивают водометы

— Наверное, Вы согласитесь, что огромное значение имеет то, какая информация идет в массы, и что последствия она может повлечь непредсказуемые. Сегодня, говоря о причастности власти, оппозиция имеет реальные тому доказательства? Ведь сказать-то можно, а подкреплены ли такие заявления хоть какими-то фактами?

— Ви хочете спитати, чи особисто Віктор Янукович платить кошти «тітушкам»? Ні, звичайно. Мені сьогодні повідомили, що групою людей керує людина, яка володіє рестораном у центрі міста. У тому ресторані сховані усі необхідні інструменти для цих робіт. В більшості випадків такі речі роблять персонажі, які працюють на владу. Вони можуть бути бізнесменами чи діячами неофіційних структур, певними агентами.

Коли існує протистоянння влади і народу, влада намагається використовувати не лише офіційні силові структури, але й неофіційні. Про це свідчать багато випадків. Влада створює загони, які зовні нагадують звичайних людей, і ці загони виконують ту роботу, яку б мала виконувати міліція, але з певних причин не може.

Читайте: Яценюк отстранился от событий на Грушевского

Ми також знаємо, що по Майдану ходить купа перевдягнутих міліціонерів. Коли буде суд над владою, у нас буде багато доказів. Великої проблеми розібратися, хто за цим стоїть — немає. Можна помилитися з прізвищами замовників, але з тим, у чиїй команді вони працюють — аж ніяк.

— Сегодня в эфире Общественного телевидения народный депутат Украины (фракция Партии регионов) Владимир Олейник высказал такую мысль: насколько логично, чтобы Виктор Янукович и власть платили деньги наемникам, которые будут бросать камни и бить милицию и силовые структуры, на которые сами же и опираются?

— Тільки Олійник і йому подібні можуть казати, що це не логічно. Вони роблять все для того, щоб розв’язати собі руки. Оце і називається провокація. Робиться це дуже просто: посилають групу людей, що підривають якийсь будинок, або підпалюють якусь споруду, а потім кажуть: бачите — у нас «безпорядки». І після цього оголошують певну ситуацію. Так було у нацистській Німеччині. Це технологія, яку використовують диктаторські режими в період свого становлення. Спочатку створюють провокації, а потім героїчно їх вирішують. Якщо Олійник цього не знає, ми могли б йому це розповісти.

Читайте: Погромы в Киеве закончатся для радикалов 15-летним сроком?

— В XXI веке, в век высочайших технологий, неужели нельзя, как говорится, вычислить, кто конкретно заказчик «титушек»?

— «Вичислити» нікого не складно. Прикро, що в нашій країні немає кому цього робити. У нас немає слідчих органів. А міліція, яка повинна займатися слідством, у вигляді «Беркуту» страхає народ. Виявити усіх цих злочинців дуже легко, але робити цього нікому. Влада у цьому не зацікавлена.

— Как объяснить расхождения в заявлениях со стороны оппозиции: Арсений Яценюк на всю Украину заявляет о том, что действия радикально настроенных демонстрантов 19 января — это провокация, а на следующий день другой лидер оппозиции — Юлия Тимошенко — призывает не называть людей на улице Грушевского провокаторами. Как объяснить эти противоречия?

— Тут немає жодної проблеми. Провокатори — це влада і міліція, спеціальні агенти, які ці провокації здійснюють. Я ж пояснив: провокатори — це люди, які, умовно кажучи, підпалюють Рейхстаг, потім натовп розганяють і встановлюють диктатуру. Це і є провокатори. Люди, які беруть участь у боротьбі з міліцією і владою, тут ні до чого. Влада — ось провокатори. Найголовніший провокатор — це Янукович. Чи велика роль провокаторів у тому, що зараз відбувається в країні? Дуже велика. Янукович, який нібито оголошує, що він готовий до переговорів, спочатку робить спробу нічного штурму, а потім випускає «диктаторські закони». Хіба це не провокація? Провокатор номер один — Янукович, і купа людей, які навколо нього. Чи піддався український народ на провокацію? Так, український народ піддався на провокацію. Тобто, адекватно відреагував на злочинні дії Януковича.

Читайте: Слишком очевидна попытка вынудить власть применить силу, — регионал

А що, треба було спокійно і мирно дивитися на те, як Янукович нищить країну? І коли народ мирними протестами звертається з вимогами до влади, вона його не чує. Рано чи пізно така діяльність повинна набути іншого відтінку. Це ж зрозуміло, що коли м’які революції не досягають успіху, вони радикалізуються. Коли влада затягує туго гайки, різьбу зриває. Тому те, що відбувається зараз — це провокація влади. Влада сподівалася, що спроможна здолати опір громади, а виявляється, що ні.

— В итоге, объясните: радикалы, которые сейчас на улице Грушевского, по-вашему — это отчаявшиеся люди, что борются с властью, или провокаторы?

— Ті, хто стоять біля стадіону «Динамо» — це люди, яких не чує влада. Люди, які намагаються дотукатися до ґлузду влади. А влада, сховавшись, вдає, ніби всього цього не відбувається.

22 января 2014, 9:13
57
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4621:4620:4116:3216:2314:2913:3312:4712:0311:4310:46
Все новости »

Другие рубрики