The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Оппозиция не управляет бандитами, — депутат

20 января 2014, 0:59
20
Версия для печати Отправить
Провокаторы

Народный депутат Украины (фракция «Батькивщина») Александр Бригинец дает оценку событиям на Европейской площади, в какой частично соглашается со словами регионала Вадима Колесниченко, и как должна действовать в нынешней ситуации милиция.

Читайте:  В центре Киева толпа вынудила милиционера достать пистолет?

— Александр Михайлович, как оппозиция трактует происходящее на Европейской площади?

— Сьогодні на Майдані була оголошена програма дій. І було чітко визначено, що жодних акцій, окрім Віче, у зв’язку з великим релігійним святом, опозиція не проводить. Більше того, було задекларовано марш на 22 січня.

Але потім, як на мене, був застосований владою той самий механізм, який був застосований 1 грудня, коли купка провокаторів зачепила людей, які хочуть якихось дій (а таких багато). Адже будемо говорити прямо: коли влада не чує людей, люди якимось чином хочуть владі це показати. І ось цей настрій, коли є бажання якомога швидше змінити владу, використаний певною групою людей.

Читайте: Люди бьют окна автобусов, в милиционеров летит пиротехника

Ми знаємо, що це за люди і хто за ними стоїть. Коли почалося це дійство, я там був і просив людей залишити місце подій, оскільки це провокаційна ситуація. Володимир Яворівський (народный депутат Украины, фракция «Батькивщина» — Авт.) закликав не вестися на провокації і повертатися на Майдан. Там же був і Віталій Кличко, який закликав не застосовувати силу.

Але знайшлися люди, які не розуміють української мови, вони вигукують російські кричалки і займаються якимись бойовими діями. Все це дуже нагадує події 1 грудня.

Був виступ Арсенія Яценюка і Олега Тягнибока, які чітко заявили про те, що подій поблизу стадіону «Динамо», Майдан не має жодного стосунку. Це речі, які спровоковані людьми, що не підтримують програму Майдану, і, швидше за все, не мають до нього жодного стосунку.

Читайте: В ход пошли биты — протест шокирует своей беспощадностью

Шкода, що таке велике релігійне свято перетворилося в таку неприємну подію. Але влада робить усе можливе, для того, аби спровокувати людей на різноманітні вчинки.

— У этих, как вы говорите, провокаторов, есть четко определенные лидеры?

— Зазвичай, у таких випадках лідери не називаються. Якщо вони є, то вони існують за кулісами. Я сьогодні не готовий назвати прізвища, хоча в кулуарах і називають кілька різних імен. Але інформація не підтверджена фактами, то я не маю морального права її озвучувати.

— Да и закон о клевете как раз вышел…

— Це не має значення. Я керуюся моральною стороною питання. А раптом виявиться, що ті люди, яких називають, не мають до провокацій стосунку?

Читайте: На Грушевского горит автобус, к митингующим подтягивают водометы

— Народный депутат Украины (фракция Партии регионов) Вадим Колечниченко сказал о том, что оппозиция не руководит бандами, которая жаждет крови…

— Абсолютно правильно — опозиція не керує цими бандами. Влада керує бандами, які хочуть крові. Він абсолютно правий. Ці банди грають на стороні влади, готуються і фінансуються владою.

— Вадим Васильевич говорит о том, что оппозиция потеряла контроль над «бандой, жаждущей крови»…

— Я не знаю, що сказав Колесниченко, але кажу те, що хочу висловити я — бандами керує не опозиція, а влада.

Читайте: Сцене Майдана надо бы слушать народ, — Балога

— Как действовать в этой ситуации милиции?

— Міліції краще писати рапорти, звільнятися і не брати на себе відповідальність за владу. Бо те, що робить влада — провокує конфлікти і підставляє свою міліцію — це один із її прийомів. Тому працювати на таку владу — безглуздо. Кожна порядна людина, яка працює в міліції, повинна написати рапорт, подати у відставку і йти на іншу роботу. А коли влада зміниться — повертатися.

Після перевороту, який був зафіксований 16 січня голосуванням у парламенті, влада може зробити беззаконний крок у будь-який бік. Тепер від влади можна чекати чого завгодно.

Читайте: Яценюк отстранился от событий на Грушевского

— Как реагировать на слова народного депутата Украины Виктора Балоги, который говорит, что нельзя называть людей, которые стоят на Майдане, провокаторами? Виктор Иванович обращает внимание на то, что Майдан требует определить лидера, который будет брать на себя ответственность руководить сопротивлением и выступать лидером диалога со стороны Майдана…

— Те, що діалог потрібен — це факт, не викликає сумніву. Єдине, що не зрозуміло — з ким вести цей діалог. Діалог має відбуватися не в присутності тисячі людей, а в окремому кабінеті, і не при світлі телекамер. При телекамерах шукати компроміс — завжди складно.

Стосовно того, що не можна називати людей, які стоять на Майдані провокаторами, то я скажу так: не можна майданівців називати провокаторами. А те, що серед людей, які стоять на Майдані, достатньо співробітників спецслужб та міліції, переодягнених у цивільне, думаю, у Віктора Івановича Балоги не викликає сумніву.

20 января 2014, 0:59
20
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4621:4620:4116:3216:2314:2913:3312:4712:0311:4310:46
Все новости »

Другие рубрики