The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Штурм Майдана может контролироваться из России, — Бригинец

15 января 2014, 21:01
9
Версия для печати Отправить
Беркут

Народный депутат Украины (фракция «Батькивщина») Александр Бригинец о том, что власть, вполне возможно, давно уже не в руках Януковича, и на кого могут работать силы, которую эту власть захватили.

Читайте: Депутат рассказал, как поведет себя Майдан после решения суда

— Александр Михайлович, народный депутат Украины Анатолий Гриценко на своей странице в Facebook написал о том, что сегодня будет штурм Майдана, подробно изложив его план. Оппозиции об этом известно?

— Про записи Анатолія Гриценка мені нічого не відомо, а от про те, що сьогодні можливо буде штурм, набагато раніше сказав комендант Майдану. І рішення Окружного адміністративного суду, яке підбиралося під сьогоднішній день, говорить про те, що влада шукала юридичну базу для виправдання силового варіанту. Але я все ж сподіваюся, що співробітники міліції проявлять громадянську позицію і не підуть на штурм.

Читайте: Оппозиция сама закрывает себе рот, — Колесниченко

— Почему, на ваш взгляд, озвучивание решения о запрете протестов и митингов произошло практически через десять дней?

— Думаю, саме тому і не було нічого чути про це рішення, бо саме зараз треба знайти юридичне виправдання для суспільтва розгону Майдану. Уже є рішення про те, що в Переяславі-Хмельницькому (Киевская область. — Авт.) не можна страйкувати, в Ново-Петрівцях — теж. Уже тоді б видали наказ про те, що українському народу забороняється страйкувати на будь-якій території країни, якщо це суперечить позиції Януковича. Фактично йдеться про те, що наші суди порушують Конституцію України. Особисто для мене, як громадянина України, такі рішення суду сприймається як незаконні.

Читайте: Почему мои друзья разочаровались в Майдане? — Царев

— Если говорить о сегодняшней ночи, Анатолий Гриценко пишет о том, что будет выключен свет и связь, а бойцы спецподразделений штурмовать Майдан со всех сторон, в частности и с метро. Как будет проходить мобилизация Самообороны Майдана?

— По-перше, вона вже оголошена. По-друге, ми готові до прориву кожен день. Є небезпека, що буде запущена провокативна інформація про штурм лише для того, щоб була штучна тривога. Наприклад, мені сьогодні зателефонували люди з Криму, які сказали, що за їхньою інформацією, штурм запланований на 20 січня. Думаю, що у влади є ціла концепція щодо дат і підходів. І вона сама для себе вирішує, як бути.

Читайте: Европейский суд не будет помогать Евромайдану

— Информация о штурме Майдана совпадает как раз с заседанием Комитета Сената США по международным отношениям, где будет рассматриваться тема санкций против украинской власти. Совпадение?

— А те, що СБУ спровокувало війну Міністерства культури з Греко-католицькою церквою — випадковість? А в Америці дуже багато греко-католицьких громад. Мені здається, що влада навмисне намагається роздратувати світову громадськість. Можливо не вся влада, а лише її частина.

Читайте: Ефремов общался с Яценюком и знает, как нужно принимать законы

Смысл?

— Ця частина зацікавлена у повній ізоляції України від світової громадськості і в зближенні її з Росією. Наробити якихось дурниць, пролити кров — весь світ нас засуджує, і тоді Янукович змушений впасти в обійми Росії. Якщо Янукович проти цього, але не контролює ситуацію, тоді йому краще піти у відставку, бо й справді складається враження, ніби він повністю втратив контроль.

Читайте: Янукович хочет, чтобы Азаров помог Рыбаку в парламенте

— То есть, это идет не от президента страны?

— А хто це знає? СБУ пише лист Міністерству культури, те, у свою чергу нападає на УГКЦ, а президент виступає і каже, що Міністерство було неправе. Складається враження, що силові структури контролюють ситуацію без президента. Все, що відбувається на Майдані і навколо нього, підпорядковане зовсім іншим людям. І в цьому — найбільша небезпека.

Президент вже давно визнав, що Україна не суверенна країни тим, що для підписання Угоди з ЄС, нам потрібна присутність Росії. Це фактично визнання залежності від сусідньої країни. Взагалі складається враження, що центр управління нашою країною знаходиться в Росії.

Читайте: Кабинет министров возобновляет евроинтеграционные процессы?

Речь идет о путче?

— Події, на жаль, можуть розгортатися у будь-який спосіб. Справді, можна сказати, що все, що відбувається в країні, спровоковано певною частиною влади. Тож, якщо президент не контролює владу, то він має залишити свою посаду, бо є маріонеткою. А якщо він контролює владу, то повинен піти у відставку, як злочинець.

15 января 2014, 21:01
9
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4621:4620:4116:3216:2314:2913:3312:4712:0311:4310:46
Все новости »

Другие рубрики