The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Бригинец сказал, что Пшонка и Ударцов сделали ошеломляющие заявления

9 января 2014, 0:59
3
Версия для печати Отправить
Виктор Пшонка

Народный депутат Украины (фракция «Батькивщина») Александр Бригинец о том, как навещал Генерального прокурора Украины Виктора Пшонку.

— Александр Михайлович, вчера вы были одним из участников пикетирования Майданом Генеральной прокуратуры Украины. Известно, что вы и ваши соратники по оппозиции имели встречу с Генпрокурором Виктором Пшонкой…

— Дійсно, це п’ятеро депутатів — я, Олександра Кужель (оба — фракция «Батькивщина». — Авт.), Ігор Швайка (фракция «Свобода». — Авт.), Валерій Карпунцов та Віталій Кличко (оба — фракция УДАР. — Авт.). Ми обговорювали проблеми діяльності Генеральної прокуратури України, яка не карає злочинців і, навпаки, карає невинних людей.

Читайте: Пшонка выстоял под натиском оппозиции

— Детализируйте, пожалуйста, вашу беседу с Генеральным прокурором.

— Я звертався до пана Пшонки з трьома темами. Перша: що він, як прокурор, робить з працівниками ДАІ, які порушують закон, які ходять по домівках людей і забирають водійські права? При цьому немає зафіксованих порушень. Чому працівники ДАІ не діють згідно законодавства, а займаються роботою, наближеною до роботи дільничних інспекторів чи слідчих спеціальних підрозділів?

Відповіді не отримав. Пан Пшонка зафіксував випадки, про які я йому розповів. Наприклад, мова про Нетішин, коли прийшли і забрали у людини права за те, що вона їздила у Межигір’я. Можете уявити собі сам факт, що у людини забирають права лише за те, що вона їздила у Нові Петрівці!? Я розповів Пшонці про факт, коли начальник Миколаївської міліції ходив по домівках людей, на яких зареєстровані автомобілі, що були під час Автомайдану у Межигір’ї. Пан Пшонка це все зафіксував, але відповіді не дав.

Читайте: «Беркут» «не вполне адекватен», но и задержанные не ангелы, — Пшонка

Друге: я у нього запитав — як мені пояснити людям, чому злочинці у міліцейській формі, десятки і десятки беркутівців, яких визнали винними, й досі не покарані? Як мені пояснити людям, що ті садисти, які били людей, й досі виконують свої обовязки, ходять зі зброєю? Чи це не небезпечно для суспільства? Чи не вважає він, що потрібно відсторонити від своїх обов’язків ті підрозділи, в яких закріплені злочинці? Для того хоча б, аби суспільство знало, що ті особи, які били людей, не беруть участі в сьогоднішніх заходах, які відбуваються в місті.

— Что ответил вам Генеральный прокурор?

— Пан Пшонка сказав, що знайдено ще одного міліцейського командира, який нібито у всьому винен. Слідство, мовляв, ще триває, і поки жодного злочинця не виявлено. Олександра Кужель, яка була зі мною, сказала, що вона готова за півдня виявити усіх міліціонерів, якщо Пшонка їй це доручить. На що почула: «Не заважайте нам». Ми відповіли: «На це не розраховуйте. Ті справи, які ви робите, ми блокуватимемо».

Читайте: Терпение власти на исходе, – Пшонка

Ще одна тема, про яку я йому розповів — я зареєстрував закон про маркування шоломів ще півроку тому. Він не рухається, і я йому запропонував звернутися до спікера Верховної Ради Володимира Рибака і фракції Партії регіонів з вимогою негайно його підтримати.

Олександра Кужель порушила тему декриміналізації справ проти людей Майдану. Пшонка і Ударцов (заместитель Генерального прокурора. — Авт.) зробили приголомшливі заяви! По-перше, Юрій Ударцов сказав, що є закони важливі і менш важливі. Потім він додав, що Янукович тому і підписав закон про декриміналізацію для учасників Майдану, мовляв, знав, що прокуратура його не виконуватиме. І третє, про що сказав сам Пшонка: Генеральна прокуратура повинна виконувати тільки ті закони, які знаходяться в правовому полі. Навіть попри те, що закон про декриміналізацію підтриманий парламентською більшістю і підписаний президентом України, прокурор вважає цей закон не у тому правовому полі, яке б йому хотілося.

Читайте: Генпрокуратура не зря собирает мои выступления о Майдане, — Катеринчук

Крім цього ми ще говорили про справи побиття журналістки Тетяни Черновол і народного депутата Андрія Іллєнка. Але сказати про те, що Генеральна прокуратура розуміє, що їй треба почути, що хочуть люди і спробувати знайти компроміс, аби не накручувати ситуацію в суспільстві, — ось цього я не побачив.

— Упоминалась ли в разговоре с Генпрокурором тема допросов экс-главы КГГА Александра Попова, экс-начальника милиции Киева Валерия Коряка и бывшего заместителя СНБОУ Владимира Сивковича?

— Ні, про це конкретно не говорилося, але відзначалося, що Генпрокуратура нічого не робить для того, щоб покарати винних. Йшлося про те, чи пред’явлено звинувачення хоча б одному з безпосередніх виконавців злочинних наказів. Нам прямо сказали — ні, жодної підозри жодному беркутівцю не винесено! Хоча відкрито 16 кримінальних впроваджень, із них 14 у Києві, щодо перевищення міліцією повноважень. Але та сама міліція (тому що її «кришує» Генеральна прокуратура) продовжує ходити вулицями і носити зброю. І може у будь-який момент зробити те, що уже зробила на Майдані.

9 января 2014, 0:59
3
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4621:4620:4116:3216:2314:2913:3312:4712:0311:4310:46
Все новости »

Другие рубрики