The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Депутат: пенсионная реформа вредна и опасна

5 ноября 2013, 21:03
1
Версия для печати Отправить
бабушки, пенсия

Пенсионная реформа в том виде, в котором она есть сейчас, не только вредна, но и опасна. Такую мысль высказал в беседе с корреспондентом The Kiev Times народный депутат от фракции «Батькивщина» Александр Бригинец, комментируя сегодняшнюю попытку депутатов рассмотреть законопроект «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно определения условий пенсионного обеспечения граждан». «Вона фактично приводить до вимирання української громади», — считает политик.

Читайте: Украинские пенсионеры будут получать надбавки по-новому

Поэтому, по убеждению депутата, эту реформу нужно как минимум, исправить, хотя бы в части уменьшения пенсионного возраста и уменьшении трудового стажа при выходе на пенсию. «Хоча було б краще пенсійну реформу у тому вигляді, який зараз вона має, взагалі скасувати і зробити іншу. Яка була б і в інтересах громади, і в інтересах держави», — считает Александр Михайлович.

«Ми розуміємо, що сьогодні скасувати цю реформу повністю ми не можемо, а тому готові підтримати хоч якісь зміни та доповнення до неї, які б покращили ситуацію», — убеждает депутат от «Батькивщины».

Но как известно, этот законопроект не был поддержан большинством. «Єдина партія, яка заблокувала документ — Партія регіонів, давши в першому голосуванні два голоси, у другому — п’ять. На жаль, ситуація засвідчила, що сьогодні ухвалити будь-який закон, за умови, що його не підтримує пропрезидентська сила — неможливо», — сказал Бригинец.

Впрочем депутат от оппозиции иронично замечает, что поближе к выборам президента Украины ситуация может измениться. «Як це завжди буває, пропрезидентська сила зрозуміє, що потрібно подумати і за народ. На жаль, швидше за все саме тоді можна буде щось змінити у цій пенсійній реформі», — с грустью говорит Бригинец.

Читайте: Сколько будут платить пенсионеркам?

Оппозиционер напомнил, что когда принималась пенсионная реформа, власть убеждала всех в том, что, как минимум Пенсионный фонд не будет иметь задолженностей. «Але як показав досвід — якраз ці заборгованості після пенсійної реформи і почалися», — обращает внимание нардеп.

Относительно же мотивации своего решения (не голосовать за изменения к реформе) Партией регионов, то нардеп высказался категорично: «Партія регіонів ніколи нічого не мотивує. Голосують лише так, як скаже інструктор Чечетову (первый заместитель главы ПР в Верховной Раде. — Авт.). Вони ж як стадо баранів — Чечетов руку вгору, отже, всі — «за». Сказати, що їм потрібні гроші на золоті унітази — вони цього не скажуть. Пам’ятаєте, як фашисти колись казали: «Нам дали таку команду — ми робили».

На напоминание о том, что пенсионная реформа была частью требования от МВФ для получения нового кредита, депутат ответил, что эти два фактора нельзя никак связывать. «Цього кредиту в Україні немає. І прив’язати реформу до неї якось не виходить. Якби після пенсійної реформи Валютний фонд дав нам гроші, які наповнили б бюджет — збільшилися б зарплати і пенсії, тоді б було зрозуміло — справді, пішли на жертви, але, принаймні, хоч якось виправдані. А так гроші не взяті. Та навіть, якщо кредит буде взятий, то для чого? Щоб знову вкрасти і відмити? Це просто смішно. Мені здається, що реформи були зроблені для того, аби просто їх наробити і сказати: «Я — президент-реформатор», — уверен Александр Бригинец.

5 ноября 2013, 21:03
1
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4622:4721:4620:4118:5616:3216:2314:2913:3312:4712:03
Все новости »

Другие рубрики