The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

Янукович выбирает, какое поражение ему выгоднее

16 октября 2013, 19:31
0
Версия для печати Отправить
Александр Бригинец

Главная новость последних дней — продолжение работы миссии Кокса-Квасьневского еще на месяц. Некоторые эксперты заявляют, что это ни что иное как провал подписания Украиной Асоциации с ЕС. Так как все-таки оценивать случившееся?

Народный депутат Украины Александр Бригинец считает логичным продолжение работы комиссии. «Якби Кокс і Кваснєвський зараз завершили роботу, це би означало, що ті недопрацювання, які залишилися, перейшли би у розряд несуттєвих погрішностей, на які можна й не зважати. Пролонгація навпаки — свідчить про те, що на питання, які дуже важливі для Європи, Україна до цього часу не відповіла. Безумовно, йдеться про вибіркове правосуддя», — объясняет журналисту The Kiev Times позицию ЕС Александр Михайлович.

Главное, на чем акцентирует внимание нардеп, так это Юлия Тимошенко. По его мнению, если экс-премьер не окажется на свободе до открытия (28 ноября) Вильнюсского саммита, Ассоциация с ЕС подписана не будет.

Бригинец считает преждевременными заявления представителей власти о том, будто соглашение никуда от нас не денется. «Перші особи держави, спілкуючись на міжнародному рівні, оптимістично висловлюються щодо виконання вимог, а місцеві трактувальники — депутати, міністри — починають давати коментарі, пояснюючи, чому обіцянки Януковича виконати неможливо. Чув навіть такі заяви, начебто в разі звільнення Тимошенко Президент перевищить свої повноваження, — обращает внимание на тонкую игру политиков собеседник. — Дивно, правда? Янукович дає обіцянки за кордоном, а його підшефні розповідають нам, що виконавши їх, він перевищить повноваження».

«Двуязычие»? Александр Бригинец отвечает утвердительно: «Тобто думка Януковича пройшла, про неї й забули. А те, на чому акцентують трактувальники, обговорюється широко, в ефірі найрейтинговіших програм. Напрацьована цікава технологія, аби і з Евросоюзом підписати угоду, і Віктора Федоровича представити як жорсткого політика. Тепер, коли місія продовжена, така демагогія не пройде. Швидше за все, риторика трактувальників звузиться. Бо якщо сьогодні вони говорять, що випустивши Тимошенко Президент порушить закон, завтра їм доведеться розповідати, що він перевищив повноваження і порушив закон, треба звертатись до суду. Словом, продовження в цій історії є».

«На сьогодні у Януковича немає іншого шляху, ніж помилувати Тимошенко. Розумієте, якщо донедавна євроінтеграція виглядала як сумнівний шлях, який, в принципі, Янукович підтримує, але не вважає базовою метою, то після того як Президент переламав свою фракцію, всупереч обіцянкам заявив виборцям, що орієнтований не на Митний Союз, а на ЄС, не підписання угоди буде особистою поразкою Януковича. Що для нього більша особиста поразка — випустити Тимошенко чи підписати угоду — мені сказати складно. Але він просто змушений випустити Тимошенко, або знайти якийсь інший варіант вирішення цієї справи. І продовження місії Кокса-Кваснєвського означає, що Янукович отримав ультиматум. Хай вибирає, яка поразка йому вигідніша», — резюмирует Александр Бригинец.

16 октября 2013, 19:31
0
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4621:4620:4116:3216:2314:2913:3312:4712:0311:4310:46
Все новости »

Другие рубрики