The Kiev Times - ежемесячная аналитическая газета и новостной сайт

«Сучасною Україною цікавляться більше, ніж її історією», — організатор Українського клубу в Чикаго

28 декабря 2014, 21:01
174
Версия для печати Отправить
Мар'яна Коломиєць

Український клуб в чиказькому єзуїтському університеті Лойоли працює вже чотири роки. Але саме за останній рік, коли інтерес до нашої країни в світі стрімко зріс, молодь отримала новий поштовх до розвитку своєї діяльності. Всього в університеті вчиться приблизно десять тисяч студентів, з них не менше тридцяти – українці. І майже всі вони складають кістяк українського клубу. Студенти-українці постійно працюють над поширенням інформації про Україну, а також знайомлять своїх товаришів по науці із традиціями та культурою своєї батьківщини.

Мар’яна Коломиєць – українка, яка народилась і виросла в Америці. В свій перший рік в університеті вона стала головою Українського клубу, адже хотіла бути активною в українській справі. Вона розповіла про те, як вони годували американців борщем та пляцками, які можливості має українська молодь в Чикаго та чи змогла би вона працювати в Україні:

Чому ви вирішили взятися за роль організатора в українському клубі?

— Я пишаюсь тим, що я українка і я хочу, щоб мої товариші бачили і могли долучатися до тих заходів, які ми робимо. В університеті є багато різних клубів, багато фану. Я хотіла, щоб навчання залишило приємні спогади, в тому числі, пов’язані з нашою Батьківщиною.

«Сучасною Україною цікавляться більше, ніж її історією», — організатор Українського клубу в Чикаго, фото - Личность. «The Kiev Times»

Які заходи ви організовуєте? 

— Минулого семестру ми мали дискусії про історію України, її сучасність: обговорювали трагедію голодомору, дивилися «The other Chelsea. A story from Donetsk» (документальний фільм про «Шахтар Донецьк»). Це допомагає краще зрозуміти, як цей регіон жив до Євромайдану, чому зараз там такі події відбуваються. Також дивилися англомовний фільм «Тарас Бульба». Більшість молоді, яка прийшла на кінопоказ – це студенти не з України. На дискусії про Голодомор були переважно, студенти українського походження.

Студент Юліан Хайта, який вчиться тут, минулого року в перші тижні Майдану був у Києві. Він підготував фотовиставку і поділився враженнями про побачене. Ця подія мала великий успіх серед студентів, їх цікавив Майдан. Сучасною Україною цікавляться більше, ніж її історією.

А кілька тижнів тому ми організовували тур українською околицею Чикаго. Університет це оплатив, і приблизно 50 студентів мали екскурсію в Українському національному музеї. Потім ми пішли в українську кав’ярню «Шоколад», там була чудова вечеря – борщ, вареники, пельмені, барболяні пляцки і налисники.

Студенти з нашого клубу також активно допомагають українській армії, правда поки що – як учасники інших громадських організацій та гуртків. Я сама пластунка, і нещодавно Пласт організовував фандрейзинг – збирали гроші і одяг для українського війська. А наступного семестру ми плануємо робити подібні заходи від Українського клубу.

Які заходи планує Український клуб в майбутньому?

— На Великдень плануємо вчити, як розписувати писанки. Я, наприклад, вмію це робити і мені це до душі. Ми хотіли би провести якийсь захід, де будемо ліпити вареники, а потім  частуватися. Будемо робити зустрічі про Євромайдан із гостями. Можливо, з кінопоказом Babylon-13 – це дуже реалістичне документальне кіно.

Інколи заходи української громади справляють враження, що вони орієнтовані на старше покоління. Часом виглядає, що тут мало розваг для молоді з українським корінням. Так це чи ні? І чому так?

— Для мене не все виглядає так. Старше покоління, варто віддати їм належне, збудували цю громаду, збудували церкви, зробили, щоб українцям тут було комфортно. Коли я була малою, я танцювала, була активною в Пласті, ходила до школи українознавства. В Чикаго є кілька молодіжних об’єднань – Пласт, СУМ, ОДУМ, кілька танцювальних груп, українські церкви (щоправда, не знаю, які програми вони мають для молоді). Але якщо молода людина не належить до цих об’єднань, то може їй і нема чого робити або де піти.

Діяльність цих гуртків спрямована тільки на українців? Чи ви залучаєте друзів з Америки?

— Це залежить. На концерти «техно» чи DZIDZIO ми могли би запросити наших американських товаришів. Насправді, це більше для української громади. Ми маємо кілька забав щороку, куди б могли приходити наші друзі з Америки. Але більшості з них це не знайомо.

«Сучасною Україною цікавляться більше, ніж її історією», — організатор Українського клубу в Чикаго, фото - Личность. «The Kiev Times»

Якби ви організовували концерт в Чикаго, кого з українських виконавців ви би запросили?

— Напевне, «Океан Ельзи». Вони цьогоріч тут були, було багато молоді. DZIDZIO приїжджає в січні, багато моїх товаришів хочуть піти. Сучасну українську музику молодь слухає.

Якби ви знайшли роботу своєї мрії в Україні, але для цього треба було прийняти громадянство, чи погодились би ви на це?

— Можливо, я би поїхала в Україну працювати на кілька років, але я не думаю, що могла би відмовитися від американського громадянства. Я є українкою і дуже горда з того, але я водночас і американка. Тож мушу підтримувати обидві країни. Із задоволенням працювала би в Україні, але лишилася би тут. Якби не було законодавчої вимоги відмовлятися від американського громадянства, можливо, я би наважилася на такий крок.

28 декабря 2014, 21:01
174
Версия для печати Отправить
«   »
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

Новости

23:4622:4721:3620:4118:5616:2314:2913:0112:2312:1410:469:599:268:4323:4621:4620:4116:3216:2314:2913:3312:4712:0311:4310:46
Все новости »

Другие рубрики